Proč prd smrdí? Odpověď je jednoduchá

Proč prd smrdí? Odpověď je jednoduchá 1

Prdí každý. Kdo ne, je mrtvý, nebo lže. I ty nejkrásnější ženy planety prdí smradem , co se dá srovnat s kamarádem, který si odfoukne tak, že na vás jdou mdloby.

Proč však prd smrdí a co ještě více zesílí jeho štiplavý charakter, to jsou otázky, které trápí každého, kdo se necítí ani ve vlastním smradu příliš pohodlně. Přestože se říká, že vlastní prdy smrdí méně než cizí.

Lahodná směska z konečníku
Co na prdu smrdí jsou jeho složky. Produkované bakteriemi v našich střevech, protože i ty prdí a tak prd k prdu, někdy se toho nahromadí tolik, že nás až zvedá ze židle.

 
hpb_53e9dc9a474c6-70893

Co jste nevěděli o prdění
Průměrný prd má v sobě 59 procent dusíku, 21 procent vodíku, 9 procent oxidu uhličitého, 7 procent metanu a 4 procenta kyslíku. Všechny plyny, které nosu hlásí, že nejde o žádný lákavý čichový vjem.

Hlasitý a tichý prd
Složení větrů a jejich zápach záleží i na stravě. Už podle toho, zda jde o jeho hlasitou, nebo tichou verzi, co až štípe na zadku. Hlasité prdy jsou obvykle jen zvukovou signalizací, ale v místnosti nic dramatického nezmění.

Jsou přeplňované vzduchem a jedna kanonáda má minimální čichový efekt. Zato nenápadný špion je natlakován vznětlivými plyny a přestože nebyl slyšet, pozornost si řekne jinak. Tiché větry jsou obvykle spojeny s hnilobnými procesy ve střevech a vane z nich sirovodík a čpavek.

 
fart-300x200

Smrad podobný zápachu z pusy
Nechceme mluvit o těch, co i ústy prdí, ale pokud mluvíme o kvalitním plynu, tak je postaven na podobném základě jako ranní polepšovna v ústech. Bakterie dýchají a produkují plyny. Na stejném základě v zadku jako v ústní dutině, akorát ve střevech mají bohatší hostinu, a tak jsou aktivnější.

Ve vodě smrdí víc
Určitě jste si už nejednou ulevil pár prdů i do vody. Nejlepší ve vaně, když si uděláte soukromé bublinky. Daň je však vysoká, prd do vody smrdí víc, než když se jen tak rožene do větru. Proč? V první řadě z ​​vody vyjde v koncentrovanější formě.

Je to jako byste si nos položili přímo na konečník, když vám jeden uteče. Přidávají se však i další benefity, jako je reakce s vodíkem. Ve směsi prdu do vody si tak doma namícháte malou chemickou reakci. Vyzkoušíte tak i více variací pachů, jako když pouštíte jen tak do kalhot na prázdno.