Proč se účastnit největší výstavy hodinek v Čechách?

Proč se účastnit největší výstavy hodinek v Čechách? 1

Ve dnech 20. – 21.10. 2017 budou mít v Brně sraz všichni milovníci kvalitního času, protože tam proběhne již čtvrtý ročník prestižní hodinářské výstavy luxusních hodinek SEW. Návštěvníci se mohou těšit na mnoho novinek, zajímavé přednášky a setkání s novými značkami.

Jen tři roky existence stačily brněnskému Salonu k tomu, aby se zařadil mezi uznávané a vyhledávané hodinářské akce. Datum jeho konání si zapisují do kalendáře čím dál více hodinářských celebrit a odborné veřejnosti. V současnosti jde o jedinou výstavu luxusních hodinek v ČR a SR. Této mezinárodní výstavy se na tomto ročníku zúčastní vyslanci šesti zemí – kromě České republiky, přijdou hodináři ze Slovenska, Švýcarska, Německa, Francie a Japonska.

Seznam vystavujících se tento ročník rozšířil a obsahuje více než třicet různorodých značek – najdeme v něm staletími ověřené esa v oboru a také méně známé, přesto, ale výrazné značky: Artyom, Ball, Biatec, Czapek Genéve, Doxa, Edox, Glycine, Grand Seiko, H. Moser & Cie., IWC, Louis Chevrolet, Maurice Lacroix, Omega, Ondřej Berkus, Prim Manufacture 1949, Prokop & Brož, Rado, Raymond Weil, Sinn, Schaumburg Watch, TAG Heuer, Tutima, Union Glashütte, Zenith a další.

Výstava už totiž získal vážnost mezi zástupci i výrobci hodinek a v drtivé většině případů se na brněnském SEWu objevují i ​​členové vedení. Zástupci Czapek Geneva uvede na český trh jejich CEO Xavier de Roquemaure.

Konzervativní design bude zastupovat společnost H. Moser & Cie, držitel loňského titulu výstavy SEW Watch of the Year 2016. I na tomto ročníku jsme se dočkali nového přírůstku v řadě Swis Alp, půlnočního černého modelu ZZZZ, a svou hravost značka dokázala i nevídanými mechanickými hodinkami s pouzdrem ze švýcarského sýra na telecího řemínku. Hravostí je dobře známý i revolucionář Yvan Arpa, jeho z Nacka Artyom vzbuzuje úžas nevšedním spojením překvapivých materiálů a dokonalé zpracování. Na letošním basilejské veletrhu představil hodinky, jejichž číselník zdobila motýlí křídla či mořské traviny a určitě nebudou chybět ani v metropoli Moravy.

Letos poprvé zamíří i světoznámá OMEGA, která oslavuje 60. výročí tří legendárních modelů: Railmaster, Seamaster a Speedmaster. Všechny tyto hodinářské ikony dostali k narozeninám speciální edici s původním designem – s pouzdry o průměru 38mm (Speedmaster a Seamaster) a 39mm (Railmaster). Kalibr v modelech Railmaster a Seamster obsahuje koaxiální ústrojí, zatím u Speedmaster najdeme pod kapotou tradiční kalibr 1861 s manuálním nátahem – odvozený od slavných chronografů Leman.

Nemůžeme zapomenout ani zástupce schaffhausenského giganta IWC, ktroy do Brna přinese nové znovu zrozené ikonické kolekce Ingenieur, čim překvapí svou subtilnost a výraznými elegantnějšími proporcemi. Chybět nebudou ani mechanické komplikace, jako např. věčný kalendář, který značku proslavil. Kultovní technická řešení představí i další značky. Věčný kalendář nebude chybět ani u manufaktury H. Moser & ce. Czapek Geneve odhalí svůj tourbillon v platině a Grand Seiko revoluční systém Spring Drive, zajišťující vysokou přesnost a plynulost chodu nové generace hodinek. Tento ročník je pro značku zlomový a nevystupuje už jako podskupina gigantu Seiko, ale jako samostatná značka.

Na žádném jiném místě v Čechách si nemůžete poslechnout tolik odborníků a zástupců hodinářských značek jako na Veletrhu hodinek SEW – 20. až 21.10. 2017 v Moravské galerii. Tento rok bude opět něčím výjimečný a to díky tomu, že vedle uznávaných odborníků dostanou slovo i samotní tvůrci jako autor prvního českého strojku s nejvyššími komplikacemi Ondřej Berkus, zástupce nové slovenské značky Biatec Watches a tradiční výrobce Prim Manufacutre.

Šéfredaktor časopisu Hodinky & špetka Igor Sirota bude moderovat v Čechách jedinečnou sérii besed o české a mezinárodní hodinářské scéně, rovněž vám představí i nejpřesnější hodinky na světě. O nejtenčích hodinkách na světě vám povypráví Libor Hovorka. Trojlístek českých odborníků doplní Jaromír Ondráček, pedagog jediné hodinářské školy v České republice.