Řešte závislost dětí od iPhonu, žádají investoři Applu

Řešte závislost dětí od iPhonu, žádají investoři Applu 1

Investiční skupiny vlastní dohromady dvě miliardy akcií Applu.

Pokud na telefonu zapípá zpráva musí na ni ihned odpovědět. Stále více teenagerů používá telefon způsobem, který by se dal popsat jako závislost. Dokonce si to umí i sami přiznat.

Dva větší vlastníci akcií firmy Apple vyjádřili znepokojení nad rostoucí závislostí dětí a mladých lidí od iPhonů. Firmu požádali o úpravu telefonů.

Smartphony a děti

Investiční skupiny Jana Partners a Penzijní fond kalifornských učitelů poslali v sobotu společnosti Apple dopis, ve kterém firmu žádají o vytvoření softwaru pro smartphony dětí.

Software by měl fungovat jako digitální zámek a rodičům má poskytnout větší kontrolu nad tím, jak jejich děti požívají telefon.

Oba akcionáři dohromady vlastní akcie v hodnotě dvou miliard dolarů.

Celková hodnota Applu byla v úterý přibližně 895 miliard dolarů.

Skupiny také žádají, aby Apple zkoumal vliv nadměrného používání smartphonu na mentální stav dětí.

Loňská studie od neziskové organizace Common Sense Media ukázala, že polovina amerických teenagerů si přiznala závislost od telefonu.

Apple a rodičovská kontrola

Obě investiční skupiny si myslí, že pokud Apple nezačne problém s dětmi a smartphony řešit, může to uškodit samotné filmu.

Apple se svého současného přístupu k technologiím a dětem zastavil.

Rodičům poskytuje kontrolu nad aplikacemi, filmy, hrami a jiným obsahem dostupném i pro děti od roku 2008. Firma prohlásila, že v současné době pracuje na vylepšeních pro dosavadní nástroje.

„Pečlivě přemýšlíme nad tím, jak se používají naše produkty a jaký mají dopad na uživatele a lidi kolem,“ řekl Apple v pondělním prohlášení podle tiskové agentury Reuters.