Roland Iten Mille Miglia 2014 „Driver“: luxusní spona na pásek v ceně jednoho vozu Porsche

Roland Iten Mille Miglia 2014 "Driver": luxusní spona na pásek v ceně jednoho vozu Porsche 1

Známého umělce jménem Roland Iten, kterého známe jako tvůrce hravých, technicky náročných a elegantních doplňků pro pány jsme si představili ještě v prosinci minulého roku, kdy na našem portálu debutoval luxusní sponou s cenovkou větší než jedno Porsche.

Tentokrát tomu nebude jinak a se stejnou hodnotou $ 84.000 dolarů jako hlavní sponzor 4-denních automobilových závodů Mille Miglia 2014, vyrobil limitovanou edici přezek na opasky s názvem „Driver“.

Zatímco jiné spony se skládají ze dvou, tří dílů, jeho spony jsou vyrobeny z více 100 komponentů. Spony mají vyryté názvy míst, kde se závody konají. Je to Brescia, Padova, Řím a Bologna.

Spony jsou vyrobeny z masivního zlata, oceli a titanu. Zvláštností je, že obsahují mechanismy, jaké jsou používány ve švýcarském hodinářství. Obsahují pohyblivá ložiska, což umožňuje bezpečné uchycení koženého řemene. Je to opravdu skvost jako po vizuální, tak i po technické stránce. Spona má dvě polohy, ale snadno se s ní manipuluje. I když je její mechanismus složitý, snadno ji odepnete pomocí jedné ruky. Roland Iten na počest této největší automobilové události vyrobil jen 4 exempláře spon, přičemž každá z nich byla ručně opracovaná a složená.