ROYAL SAVOY HOTEL – VSTUPTE DO ŠVÝCARSKÉ PAMÁTKY A VYCHUTNEJTE SI KRÁLOVSKOU PÉČI

ROYAL SAVOY HOTEL - VSTUPTE DO ŠVÝCARSKÉ PAMÁTKY A VYCHUTNEJTE SI KRÁLOVSKOU PÉČI 1

Royal Savoy Hotel byl v době svého otevření v roce 1909 exkluzivní destinací, určenou pouze pro jistou skupinu privilegovaných – členů královského dvora nebo aristokratů. Po kompletní renovaci v roce 2015 si tento švýcarský klenot zachovává své dávné kouzlo. Luxusní památka v srdci Lausanne dnes nabízí vše, na co si její návštěvník vzpomene. Dnes už totiž nemusíte být králem, abyste si v ní mohli dopřát dokonalý relax.

Nádech časů minulých mezi centrem města a rozsáhlým jezerem

Royal Savoy Hotel má ideální polohu – nachází se nedaleko centra města Lausanne a v jeho blízkosti se rozprostírá rozsáhlé Ženevské jezero. Na ploše 5 000 metrů čtverečních nabízí návštěvníkům možnost poznat život na královském zámku, a to zejména prostřednictvím svých 5-hvězdičkových služeb. Přestože jsou pokoje pro hosty plně renovované a zmodernizované, návštěvník v nich pocítí nádech historie.

Nachází se v něm 196 pokojů a apartmánů, z nichž většina je umístěna v historické části budovy. Každý pokoj nabízí nadčasový a zároveň stylový design s působivým výhledem buď na město, nebo na Ženevské jezero. Stačí si jen vybrat!

Návštěvníci mají na výběr z několika typů pokojů, každá z nich však nabízí rozdílnou dávku luxusu. Pokoje First Deluxe a Deluxe doplněné terasou jsou vybaveny mramorovými koupelnami a luxusním zařízením, které vám zajistí uspokojivý pobyt, stejně jako pokoje Premium, které jsou o něco prostornější. Dále hotel nabízí Junior Suites a Corner Suties s výhledy na krajinu. Třešničkou na dortu jsou Executive Suites, které disponují kuchyňkou, působivým interiérem, mramorovými koupelnami s dešťovou sprchou a japonskou vířivkou. Nechybí dokonce ani toaleta určená pro hosty.

Apartmány Executive Suites však překonává Royal Savoy Suite o rozloze 122 metrů čtverečních. Tyto výjimečné apartmány disponují prostornou ložnicí, kuchyní, obývacím pokojem i jídelnou, velkým zdobeným balkonem, obrovským šatnou či koupelnou pro vaše hosty. Královské apartmány se nacházejí v srdci historické budovy a také nabízejí výhled na celé okolí hotelu.

5-hvězdičkové služby a wellness

Royal Savoy nemá v názvu slovo „královský“ jen tak pro nic. Restaurace La Brasserie du Royal, která patří k hotelu, nabízí výjimečné pokrmy. O jejich přípravu se stará oceňovaný šéfkuchař Marc Haeberlin, který je známý respektem k tradičnímu kulinářskému umění.

Součástí hotelu jsou i rozsáhlé lázně, které se mohou pyšnit bohatým množstvím atrakcí: vnitřním i venkovním bazénem, ​​tureckými lázněmi (nazývanými i hammam), saunami, jacuzzi, osmi léčebnými místnostmi, kadeřnickým salonem, soukromým prostorem pro dámy či posilovnou, otevřenou 24 hodin. Můžete si být jisti, že o o vaše pohodlí se postará prvotřídní personál, a to v kterékoli části lázní.

Jakmile budete dokonale odpočatí, nastává čas na objevování jednoho z největších švýcarských měst – Lausanne. Mezi její hlavní atrakce patří středověká katedrála, opera a vinohrady Ballet Béjart nebo Lavaux, které jsou zařazeny do seznamu kulturních památek UNESCO.

Royal Savoy Hotel je perfektní destinací pro vaši příští zimní i jarní dovolenou!