Samsung Galaxy S8 Plus vs. HTC U Ultra vs. Huawei P10: který z nich je nejlepší na trhu

Samsung Galaxy S8 Plus vs. HTC U Ultra vs. Huawei P10: který z nich je nejlepší na trhu 1

Připravili jsme pro vás redakční megatest, ve kterém se sešli smartphony od tří renomovaných výrobců. Jde o vlajkové lodě tvořící současný vrchol nabídky.

Samsung Galaxy S8 Plus přichází s největší úhlopříčku obrazovky 6,1-palce. Přesto nejde o největší zařízení. Tím je HTC U Ultra s 5,7-palcovým displejem a fyzicky mnohem většími rozměry. Nejmenším a nejlehčím zařízením je Huawei P10.

V dolní části všech smartphonů se nachází konektor USB Type-C. Dále zde lze nalézt reproduktory a v případě Huawei P10 Plus a Galaxy S8 i audio jack. Na levé straně zařízení Galaxy S8 Plus nacházíme novinku v podobě hardwarového tlačítka pro spuštění digitálního asistenta Bixby. HTC U Ultra nemá na levé straně žádná tlačítka, ale pouze slot na paměťovou kartu microSD a SIM. S podobným řešením přichází i Huawei P10.

Pravá strana zařízení Galaxy S8 obsahuje pouze jedno tlačítko sloužící k zapnutí a vypnutí. S klasickým rozvržením tlačítek přichází HTC U Ultra a Huawei P10. Na zadní části má Galaxy S8 Plus kameru s LED bleskem i snímač otisků prstů. HTC U Ultra dostal do vínku až příliš vyčnívající kameru s LED bleskem. Huawei P10 vypadá podobně jako iPhone, se dvěma čočkami a LED bleskem umístěnými na horním pásu zadní strany. Všechna zařízení využívají unibody konstrukci bez přístupu k baterii.

HTC U Ultra a Huawei P10 mají snímač otisků prstů na přední straně, těsně pod displejem. Galaxy S8 Plus nemá na přední straně žádná tlačítka a je to tak dobře. Konečně se Samsung zbavil přebytečného hardwarového tlačítka plochy! Ve spodní části proto nacházíme pouze navigační dotykové tlačítko, které je dokonce citlivé na tlak. Každé zařízení obsahuje jedinečné konstrukční prvky, díky kterým je atraktivní. Huawei P10 dostal snad nejodolnější konstrukci, HTC U Ultra zase vynikající povrchovou úpravu a S8 Plus masivní displej, který si zamilujete.

Pokud jde o kvalitu a způsob podání barev, rozdíly jsou velmi malé a proto zde spíše jde o osobní preference. Galaxy S8 Plus se pyšní zakřiveným displejem s úhlopříčkou 6,2 palce a super rozlišením 1440 x 2960 pixelů. Druhý nejlepší displej má HTC U Ultra s rozlišením 1440 x 2560 a konečně, Huawei P10 s displejem o rozlišení 1080 x 1920 obrazových bodů.

Ti, kteří ocení velký displej, pokrývající téměř celou přední stranu (84% míra pokrytí), mají jasného vítěze: Galaxy S8 Plus. Pokud jde o hustotu zobrazení i v tomto směru exceluje Galaxy S8 Plus s 529 ppi. Následuje HTC U Ultra s 513 ppi a Huawei P10 s 432 ppi. Samsung preferuje AMOLED displeje, HTC a Huawei LCD NEO Super IPS. Výsledná kvalita obou technologií je srovnatelná a všechny tři displeje jsou vynikající.

Osobně u mě vítězí Samsung Galaxy S8 Plus, nakolik jde (alespoň podle specifikaci) o to nejlepší a nejvýkonnější zařízení na trhu. Nikdo nebude namítat, že i nejelegantnější. Na HTC U Ultra mě zaujal fantastický Hi-Res zvuk s vynikajícími sluchátky v balení. Na HTC U Ultra se mi pracovalo velmi produktivní a to i zásluhou druhého mini displeje v horní části obrazovky. Huawei P10 se umístil na ocase, byť má nejlepší fotoaparát Leica.

Samsung Galaxy S8 +

Plusy: mimořádný design, krásný displej, vysoký výkon, skener duhovky, Hi-Res audio, fotoaparát

Minusy: vyšší cena

HTC U Ultra

Plusy: produktivní smartphone, Hi-Res audio, propracované aplikace, druhý minidisplej

Minusy: vyčnívající kamera

Huawei P10,

Plusy: kvalitní duální fotoaparát, kompaktní, svižný

Minusy: fólie na displeji