Samsung našel využití pro 200 mpx fotoaparát telefonu

Samsung našel využití pro 200 mpx fotoaparát telefonu 1

Samsung chce, aby byl svět svědkem síly jeho plně vyzbrojeného, ​​funkčního (a naprosto nepotřebného) 200-megapixelového snímače fotoaparátu Isocell HP1 pro chytré telefony. Tak vyfotografoval kočku a vytiskl ji ve velikosti 1,5x větší než basketbalové hřiště.

Výsledný obraz, mohutné plátno o rozměrech 28×22 m vytištěné ve 12 pásech, je nyní umístěno na boku budovy kdesi v jihokorejském Soulu jako pomník bombastičnost společnosti Samsung: úplně obyčejný kočičí obrázek, který by se jen s námahou dostal na ledničku Vaší mámy, jen o hodně větší. Vypadá ostře a jasně? Jistě, už z dálky! Opravdu něco znamená ta obří velikost? Řekněme to takto: při 300 bodech na 1 palec, což je standardní rozlišení pro většinu tisku fotografií, by obří obraz 16 384 x 12 288 pixelů Isocell HP1 měl rozměry 139 x 104 cm, pokud by byl vytištěn bod po pixelu, a tento billboard je 20x větší. Můžete si udělat vlastní závěry. Senzor Isocell HP1 použitý k vytvoření snímku ještě není integrován do smartphonu, ale můžete očekávat, že jej brzy uvidíte u vlajkových modelů. A naše problémy s tímto druhem věcí jsou stejné jako ty, které jsme měli, když Xiaomi poprvé prolomilo hranici 100 mpx. Takže válka megapixelů je u konce.

Samsung říká, že bude úhledné přiblížit Vaše obrázky na 200 mpx – ale také budete moci vidět každý chloupek a pupínek, pokud přesně zaostříte a dáte správnou rychlost závěrky. Třeba budete moct poslat výřezy svému lékaři k diagnóze. Ale na každém kroku cesty je třeba zaplatit určitou cenu. Budete potřebovat procesory, které rychle zvládnou monstrózní soubory. potřebovat více vyrovnávací paměti, více RAM a více úložiště v telefonu. Pokaždé, když nahrajete, odešlete nebo zálohujete obrázek, spotřebujete více dat – nemluvě o tom, že pokud snímky nahráváte na sociální média, tyto služby stejně většinu obsažených dat vyhodí a Vaše obrázky „znehodnotí“ na standardní úroveň. DXOMARK  v současné době řadí 12 mpx fotoaparát pro iPhone 13 Pro nad 108 mpx fotoaparát pro Samsung Galaxy S22 Ultra, protože se ukázalo, že obrovské množství extra rozlišení nedělá v kontextu moderního smartphonu velký rozdíl. Fotografie na billboardech může být jiná záležitost, ale podívejte se, je na jediný důvod, proč dělat takovou práci s fotoaparátem smartphonu: propagovat fotoaparát smartphonu. Ať tak či onak, Samsung prosazuje super-rozlišení a Isocell HP1 se zdá být technickým úspěchem určité hodnoty, ačkoli pro drtivou většinu kupujících má pochybnou hodnotu.