Sbohem Hummer, přivítejme USSV – US SPECIALTY VEHICLES

Sbohem Hummer, přivítejme USSV - US SPECIALTY VEHICLES 1

Znáte značku USSV – US Specialty Vehicles? Jde o speciální americké vozidla, které se vyrábějí v Rancho Cucamonga v Kalifornii. Model Rhino GX je odpovědí na zánik značky Hummer, přičemž se pokouší zaplnit mezeru na trhu.

S cenou od 194.400 až do 315.000 amerických dolarů za výkonnější verzi vyplní Rhino exkluzivní mezeru mezi SUV a vojenskými vozidly. Bojovnost modelu je zřejmá na první pohled. Základem vozu je platforma z Fordu F450. Na pohon slouží 6,8-litrový benzínový desetiválec nebo 6,7-litrový dieselový motor. Inženýři z USSV nahradili zadní listové pružiny plně hydraulickým pro větší komfort a kvalitu jízdy. Celá karoserie je vyrobena z oceli, kapota a přední blatníky z kompozitních materiálů. Sváry jakož i úprava švů jsou výjimečné a celkově je vozidlo v porovnání se standardním modelem Ford hezčí.

GX-EXT04

S délkou pouze 5,6 metru má Rhino dobrý poloměr otáčení. Téměř ideální rozložení 2,5 tunové hmotnosti udržují Rhino pevné a stabilní. K dobré stabilitě přispívá i nízko položené těžiště a široký postoj. Viditelnost z vozu podporují kamery a senzory, které pomáhají zejména při parkování a jiných manévrech. Rhino táhne jako nákladní vlak. Je to proto, že jeho motor disponuje vysokým točivým momentem.

Až 4,5 tuny tažné síly a plnohodnotné pancéřování (Level B7) dělají z tohoto vozu nedobytný tank. Díky impozantnímu zavěšení kol s pneumatikami 38 palců v průměru sedí Rhino velmi vysoko. Stupačky pro snadnější nasedání jsou nevyhnutelností.

Vnitřek je civilizovaný, prostorný a pohodlný. Kůží Alcantara a dalšími prvotřídními materiály se nešetřilo. Pouze přístrojová deska a nástroje jsou standardní jako u Fordu. Důležité je, že řidič a cestující mají dostatek prostoru v oblasti loktů. Viditelnost je výborná, a cestující na zadních sedadlech mají dokonce lepší výhled, nakolik sedí výše. V konečném důsledku je Rhino GX dobře navržen stroj. Dodává se v černé, armádní zelené nebo pouštní béžové barvě a je tu pro ty, kteří chtějí na sebe upoutat pozornost.