Šli byste do toho taky? Simulátor smrti…

Šli byste do toho taky? Simulátor smrti... 1

Zajímalo vás někdy, jak by se asi cítil člověk, který má podstoupit kremaci zaživa? Asi ne, ale Číňanům to očividně nevadí. Vyvinuli totiž bizarní simulátor, který však vyzkouší jen opravdoví odvážlivci.

Simulátor smrti je součástí hry, ve které má účastník několik úkolů. Když se mu je nepodaří splnit, musí si lehnout do rakve. Ta pak projde věrnou kopii kremačního centra, ve kterém hraje smuteční hudba. Místnost je vytopena na 40 stupňů Celsia a hra světel má v člověku vyvolat pocit, že ho opravdu jdou zpopelnit.

 
4d-death-simulator

Po kremaci promítnou na strop projekci dělohy a účastník se musí plazit otvorem, dokud se nedostane do bílé kapsle, která opravdu připomíná dělohu. Tento proces má symbolizovat znovuzrození. Vynálezci tohoto bizarního zařízení dlouhou dobu studovali celý proces kremace, protože v Číně se nechává zpopelnit až polovina zesnulých.

V kremačním centru se dokonce nechali zavřít do rakve a celým procesem zpopelnění si prošli, samozřejmě bez ohně. Na projekt získali peníze od lidí, kteří ho byli ochotni financovat. Stál přibližně 1 644 000 Kč a jeho vynálezci tvrdí, že má hlavně pomoci lidem najít jiný pohled na život, a to právě díky tomu, že získají tuto novou zkušenost. A co vy? Měli byste odvahu si něco podobné vyzkoušet?

 
2424415