Snapchat je stále populárnější

Snapchat je stále populárnější 1

Snapchat je aplikace založená na posílání fotek. Její tvůrci je trojice kamarádů – Evan Spiegel, Bobby Murphy a Reggie Brown. Služba je vyvíjena od roku 2011 a velké oblibě se těší především v USA, kde ji používá zhruba 50 milionů lidí.

Původně byla známá jako Picaboo a funguje na jednoduché bázi – uživatel zaznamená nějakou událost pomocí svého smartphonu, odešle ji do světa a lidé si ji mohou uložit. Pokud tak neučiní, fotografie či video se vymaže.

Nedávno bylo v rámci této aplikace představeno hned několik novinek pro uživatele. Odteď mohou přijímat hlasové hovory, posílat audio a video zprávy. Video hovory získali podobu tzv. „Soukromých livestreamů“. Vyberete si člověka, se kterým chcete mluvit a začnete nahrávat vaše video. Host se k vám může připojit s vlastním zvukovým či obrazovým materiálem, nebo vaši maličkost sledovat a posílat vám textové zprávy. Obsah hovoru však do telefonu uložen nebude.

K vymoženostem chatu třeba připočítat i automatickou funkci přehrávání videí z knihovny či nálepky, ozvláštňující chat-ování s blízkými osobami.