Nejlepší pláže Itálie

Nejlepší pláže Itálie 1

Které pláže jsou v Itálii nejlepší? Zde uvádíme seznam 20 oblíbených pláží, od zátok na Sardinii a v Toskánsku přes slunečné úseky na Sicílii a historické písčité břehy u Říma až po severoitalská lida.

Pláž Forno, ostrov Elba, Toskánsko

Elba má 5 hlavních pláží a všechny bývají v létě přelidněné, s výjimkou pláže Forno u města Biodola. V poklidné zátoce s pláží se rovněž nachází restaurace L’Ostrica, je obklopena vilami a krytá zelení.

Levanto, západ Cinque Terre, Ligurie

Levanto v Ligurii je malý prostý resort ležící západně od proslulé lokality Cinque Terre. Přestože má slavné sousedy, nabízí příjemně izolovanou atmosféru, zatímco pláž Levanto je písčitá se surfařskou atmosférou. Využijte co nejlépe tento v létě nezvykle klidný kousek Ligurie a ubytujte se v Aparthotelu Miramare 4*; je ideální pro krátkou návštěvu Cinque Terre, a zároveň jen pár minut od pláže Levanto. Akční nabídka ubytování zde.

Cefalù, dlouhý oblouk pláže na Sicílii

Nejlepší pláže Itálie 2

Cefalù je rušný sicilský resort, kde najdete autentickou místní atmosféru a oblíbenou Starou pláž Cefalù (foto). Dlouhý zahnutý úsek písku bývá na pravé straně přeplněný a je znám svými krásnými výhledy. Cefalù je oblíbená, ale podstatně méně rušná než pláž Taormina, a představuje dobrou volbu, pokud hledáte příjemnou místní atmosféru. Rezervujte si pokoj s balkonem v Hotelu Kalura 3* skýtajícím senzační výhledy na zátoku Caldura a skalnatý vrch Rocca di Cefalù. Akční nabídka ubytování zde.

Acquaviva, další vynikající pláž na italské Elbě

Acquaviva v blízkosti pláže Sansone na Elbě je jedna z nejlepších pláží na plavání v zemi. Mírně se svažující oblázková pláž je chráněná vysokými skalami a je vhodná pro rodiny s dětmi děti. Ubytovat se můžete poblíž v Acquaviva Village Camping u města PortoferraioAkční nabídka ubytování zde.

Pláž Fornillo, Positano, Amalfitánské pobřeží

Luxusní a drahé Positano má několik krásných pláží, ale Fornillo Spiaggia je z nich úplně nejlepší. Leží na západ od pláže Positano, je velká a písčitá, v pozadí s útesy a krytá zelení. Hotel Pupetto 3* představuje další důvod, proč si vybrat pláž Fornillo. Jeho terasa shlíží na pláž, má restauraci s dobrou hodnotou (což je v Positanu rarita) a jeho specialitou jsou pokoje s nádhernými výhledy na moře. Akční nabídka ubytování zde.

 

Tonnara di Scopello, západ Sicílie 

Nejlepší pláže Itálie 3

Tonnara di Scopello na západě Sicílie je tak krásná, že se zdá až neskutečná. Kdysi místo lov tuňáků a dnes maličká malebná zátoka je navíc chráněná jako součást přírodní rezervace Orientata Zingaro. Prohlédněte si historické nábřeží a místa, kde v 50. letch 20. století žil britský přírodovědec a spisovatel Gavin Maxwell. Jeho kniha o Sicílii The Ten Pains of Death“ („Deset bolestí smrti“) vyšla rok před nejslavnějším „Ring of Bright Water“ (bylo přeloženo jako „Kruhy na vodě“). Budete-li se zde chtít zdržet, ubytujte se v Hotelu La Tavernetta 3*Akční nabídka ubytování zde.

La Guardia, Elba, Toskánsko

Pláž La Guardia leží na na západním pobřeží ostrova Elba. Poklidná oblázková pláž, někdy nazývaná také La Poveraia, je známá svými dramatickými skalními formacemi a pozoruhodně průzračným mořem. Budete-li na Elbě, věnujte nějaký čas poznávání krásného ostrova při pěší prohlídce města Portoferraio s vynikajícími místními průvodci. La Guardia Hotel 4* – akční nabídka ubytování zde.

Sant’Andrea, Elba, Toskánsko

Jako alternativa k hlavním plážím na Elbě můžete zamířit na pláž Sant’Andrea; písčitá pláž nabízí spoustu barů a lehátek, ale rovněž možnosti pro windsurfing, potápění a plachtění na plachetnici. Zdržíte-li se déle, ubytujte se v Hotelu Barsalini 3* u pláže. Akční nabídka ubytování zde.

Cala dello Spido, San Domino, Tremitské ostrovy

San Domino je nejzelenější ze 3 Tremitských ostrovů v NP Gargano. Zamiřte na západní pobřeží, kde najdete tiché zátoky, kdy pláž Cala dello Spido je v létě nejlepší. Pokud zde budete chtít strávit nějaký čas, ubytujte se v Hotelu Kyrie Isole Tremiti 4* na San Dominu. Akční nabídka ubytování zde.

La Pelosa, nejmalebnější pláž na Sardinii 

Nejlepší pláže Itálie 4

Nádherná La Pelosa (úvodní foto) je zdaleka nejlepší pláž na Sardinii. Kromě jemného písku a tyrkysově modrého moře budete ze břehu mít fantastické výhledy na ostrůvky Piana a Asinara. Ubytovat se můžete v Hotelu La Pelosetta shlížejícím na pláž.

Mořská rezervace Torre Guaceto, Apulie (Puglia)

Některé z nejvíce přírodních pláží v Itálii najdete v chráněné mořské rezervaci Torre Guaceto u města Brindisi. Je to zároveň fantastické místo pro šnorchlování u korálového útesu a hloubkové potápění. Pokud byste se chtěli zdržet déle, ubytujte se v Maria Vittoria 3* na nábřeží v Brindisi. Akční nabídka ubytování zde.

Rinella, Salina, Liparské (Eolské) ostrovy

Na Salinu se vydejte lodí ze Sicílie a poznejte na západním pobřeží skvělou pláž Rinella s černým pískem, která nabízí plážové bary a západy slunce nad ostrůvkem Filicudi. A pokud byste chtěli navštívit také další Liparské ostrovy, podnikněte lodní výlet na ostrovy Salina a Lipari.

Tyrhénské pobřeží městečka Maratea, Basilicata

Městečko Maratea nabízí několik výborných pláží na pobřeží Tyrhénského moře. Pro tuto okouzlující část pobřeží jsou typické impozantní útesy, skalnaté zátoky a mořské jeskyně. Přestože se jedná o velmi oblíbenou lokalitu,  Maratea zůstává nepoznamenaná velkým rozvojem a stojí za bližší průzkum. Začněte soukromým výletem s místními průvodci na vrchol Monte San Biagio.

Mazarro na severovýchodním pobřeží Sicílie

Pěkná pláž Mazarro je spojena s městem Taormina lanovkou. Naleznete zde výhledy na ostrůvek Isola Bella nedaleko břehu a skvělé rybí restaurace shlížející na pláž. Ubytovat se můžete v nedalekém Hotelu Villino Galodoro 4* v Taormině. Akční nabídka ubytování zde.

Přírodní rezervace Vendicari, Sicílie

Prozkoumejte bílé písčité pláže a slaná jezera v Riserva Naturale de Vindicare, krásné pobřežní přírodní rezervaci jižně od městečka Noto. Pokud se sem vydáte v době mezi říjnem a březnem, můžete spatřit plameňáky. Ubytujte se v Ostello della Gioventù ve starém městě Noto. Akční nabídka ubytování zde.

Cala Gonone na Sardinii 

Nejlepší pláže Itálie 5

Pěkná malá zátoka Cala Gonone je oblíbené letovisko na jihovýchodě Sardinie, kam se dostanete dramaticky působícím silničním tunelem. Najdete zde autentickou místní atmosféru, můžete trávit čas na pláži a ubytovat se v Hotelu Nettuno 3*. Akční nabídka ubytování zde.

Alghero na severozápadě Sardinie

Jde-li o nejlepší nejlepší městské pláže na Sardinii, vyberte si půvabné město Alghero s hradbami. Rušné nábřeží nabízí zábavu, ale úplně nejlepší pláže leží pár kilometrů na sever a určitě stojí za to se k nim vydat. Nenechte si ujít pláž Le Bombarde a dejte si záležet na tom, abyste strávili alespoň den na nádherné pláži Lazzaretto. Pokud Vás Alghero a jeho pláže zaujmou, ubytujte se v Alghero Roof Garden ve městě. Akční nabídka ubytování zde.

Anzio, Lazio  

Pokud jde o historické pláže, určitě chcete být blízko Říma. Anzio je od něj vzdáleno jen asi 40 km a známé ruinami Neronovy vily na útesu, historií spojenou s II. světovou válkou a vynikajícími písčitými plážemi severně od města. Anzio rozhodně zaslouží více času, abyste ho mohli blíže prozkoumat. Za tímto účelem se můžete ubytovat v Daniela House 4 u pláže. Akční nabídka ubytování zde.

Přímořská města v regionu Emilia-Romagna

V 9 přímořských „lido městech“ v Emilia-Romagna najdete některé z nejlepších pláží v severní Itálii. Pobřeží dlouhé 35 km je lemováno zlatavým pískem, a pokud byste chtěli klid, zkuste obec Porto Corsini. Dáváte-li však přednost rušnější atmosféře, vyberte si resort Marina di Ravenna. Abyste se mohli plně oddat zdejší atmosféře, zvažte ubytování v Residence Rivaverde. Akční nabídka ubytování zde.

Marina di Vasto, městská pláž v oblasti Abruzzo

Městečko Vasto nabízí především městskou pláž s Modrou vlajkou a příležitosti spatřit rybáře trabocchi lovící ze břehu. Na jihu pláže zdobí palmy a plážové chýše, ale sever je divočejší, pokud byste se chtěli ubytovat v Il Giardino Nascosto ve VastuAkční nabídka ubytování zde.