Sony představila nové televizory pro rok 2016. Agresivní politika a nové směřování firmy

Sony představila nové televizory pro rok 2016. Agresivní politika a nové směřování firmy 1

Sony se stal prvním velkým výrobcem, který oficiálně představil celý svůj sortiment TV pro rok 2016. Cenová politika Sony začíná být dost agresivní a naznačuje nové směřování firmy. Japonci se více zaměří na hodnotu svých nových televizorů jako na jejich množství.

Společnost Sony byla dlouho považována za krále televizorů. Bylo to až do okamžiku, kdy se na scéně objevil korejský Samsung a LG. Podíl značky Sony se začal dramaticky zmenšovat. Pouze čas ukáže, zda byla nová, prémiová strategie správným rozhodnutím. Soudě podle toho jak nové televizory vypadají, si myslíme, že mají dobrou šanci na úspěch. Přinejmenším pokud jde o design a kvalitu a obrazu.

Podle Sony je 3D technologie mrtvá a o zakřivené obrazovky je minimální zájem. Ve své nabídce má proto pouze jeden jediný model.

Pojďme se proto spolu podívat na nové Ultra HD televizory se špičkovou funkcí HDR. Jsou tu nové XD94, XD93, SD85 a XD85 s Ultra HD a HDR, stejně jako několik entry-level HD televizory. Nejlepším z nich je X94 se 75-palcovou úhlopříčkou, který využívá přímého LED podsvícení. V případě tohoto řešení jsou diody umístěny přímo za obrazovkou, namísto jejího hran. Tento model je za cenu 8 0000 USD nejdražším.

XD93 je menším bratrem XD94 a další vlajkovou lodí pro rok 2016. Bude mít stejné vlastnosti jako XD94, s výjimkou přímého LED podsvícení. XD85 je nástupcem populárního modelu X85C. Poskytuje výborný poměr výkon / cena, má 4K rozlišení s funkci HDR byť i bez plné hardwarové podpory. XD85C bude k dispozici ve třech variantách s rozdílnými barvami rámu.

SD85 představuje zakřivený variantu XD85 se stejnými technickými vlastnostmi. Evropa s ním však nepočítá. WD7 je nejlepším HD televizorem od společnosti Sony, bez operačního systému Android a pouze se dvěma HDMI porty. WD6 je levnější variantou WD7. Disponuje však přímým LED podsvícením a může proto nabídnout o něco lepší kvalitu obrazu. Bude však podstatně hrubší.

Pokud se vám zdá, že počet televizorů Sony představených v tomto roce je malý, máte pravdu. Sony se snaží efektivně snižovat náklady na výrobu a zjednodušit výběr spotřebitelům. Všechny nové modely obsahují OS Android. K dispozici je celá řada inteligentních funkcí. Každý model z řady XBR-X850D obsahuje klíčové funkce, jako např. zobrazovací technologii Sony Triluminos, 4K X-Reality PRO upscalling a OS Android. Každý model má ve standardní výbavě služby jako Netflix, Amazon a Hulu, funkci Google Cast s možností instalace obrovského množství aplikací a her z obchodu Google Play.

Snad nejviditelnější změnou je absence obrovských reproduktorů. Ty byly součástí nejlepších televizorů z minulého roku, přičemž pro některé byly trnem v oku z důvodu, že byly nepraktické a zabíraly příliš mnoho místa.

Zajímavé příslušenství k novým televizorem představuje Logitech Harmony Hub. Uživatelům umožňuje ovládat nejen nové televizory ale i svítidla, termostaty a jiné. Na jaře se dostanou do prodeje i modely s menší úhlopříčkou 32 palců, 40 a 48-palců. Budou se prodávat za 350, 600 a 700 USD.