SOUKROMÉ OSTROVY, KTERÉ SI MŮŽETE PRONAJMOUT JEN ZA NĚKOLIK STOVEK EUR

SOUKROMÉ OSTROVY, KTERÉ SI MŮŽETE PRONAJMOUT JEN ZA NĚKOLIK STOVEK EUR 1

Kdo by nechtěl vlastnit ostrov, vlastní oázu klidu? Naneštěstí jsou ostrovy omezenou komoditou s příliš vysokou cenou. Existuje však způsob, jak na několik dní získat svůj soukromý ráj, obklopený oceánem a vzdálený od hlučných davů turistů. Dokonce vás to ani nezruinuje – pronájem ostrova je totiž až překvapivě cenově dostupné.

Portály Airbnb a HomeAway, které zajišťují pronájem ubytování, do své nabídky zařadili i několik soukromých ostrovů, které je možné pronajmout si na tak dlouho, jak jen budete chtít.

Strand Island, Minnesota

Strand Island vám umožní v soukromí objevovat 16 hektarů téměř neposkvrněného divokého lesa. Ostrov se nachází uprostřed rozsáhlého jezera Pelican Lake, blízko Minnesotské města Orr. Od shonu Minneapolisu, největšího města v okolí, je ostrov vzdálen 3 hodiny cesty. Díky své odlehlé poloze nabízí klid při více vodních aktivitách, jako je například rybaření, plavání nebo plachtění na lodích.

Chata, v níž jsou hosté ubytováni, je jedinou obydlenou budovou na ostrově. Kromě soukromí nabízí luxus v podobě sauny. Zábavu zajišťují speciální místnosti s obrovskou obrazovkou pro sledování filmů. V chatě se vyspí nejvíce 20 lidí a jedna noc na tomto divokém ostrově by vás vyšla jen 429 dolarů.

Longboat Key, Florida

Milovníci exotické přírody, zbystřete pozornost! Toto ostrovní útočiště ukryté hluboko v korálovém souostroví Florida Keys, je určeno právě pro vás. Relax v houpací síti mezi palmami, přičemž pozorujete hravých delfínů v moři – to je obraz jako z reklamního katalogu, avšak na tomto ostrově je reálný. Můžete zde totiž sledovat mořský život v jeho přirozené podobě. Jedna noc v tomto americkém ráji by vás vyšla přibližně na 1 190 dolarů.

Brother Island

Za přibližně 300 dolarů za noc si můžete dopřát královské pohodlí plně zařízené nemovitosti na filipínském ostrově Brother Island v El Nido, v Palawane. Během svého pobytu máte na výběr ze dvou možností, jak trávit volný čas. Buď se necháte rozmazlovat personálem, který vám splní každé vaše přání, nebo se rozhodnete prozkoumat divočinu kolem vašeho dočasného luxusního příbytku. V ceně pronájmu jsou i denní pokrmy, připravené z čerstvě ulovených mořských tvorů. Ostrov také slibuje túry a výlety s průvodcem po blízkém okolí, lodní exkurze a relax v podobě masáží přímo na pláži.

Bird Island, Belize

Jde o nejkrásnější podmořský ráj na světě. Nacházejí se zde i korálové útesy, které jsou jako stvořené na šnorchlování a nekonečné objevování života pod vodou. Bird Island je určen pro ty, kteří chtějí skutečně utéct od zbytku planety a pořádně si užít chvíle klidu. Pokud byste se rozhodli strávit dovolenou na tomto ostrově, připravte se na izolaci od okolního světa. Pokud však patříte k těm, kteří nedokáží vypnout ani během dovolené, je tu pro vás televize i wifi připojení. Noc na tomto ostrově by vás stála kolem 395 dolarů.