Společnost Boeing ukázala, jak si představuje komfortní cestování letadlem

Společnost Boeing ukázala, jak si představuje komfortní cestování letadlem 1

Letecká společnost Boeing ukázala plánované vylepšení interiéru v letadlech nové generace. Cílem těchto inovací je, aby byl delší let pro cestující zábavnější, pohodlnější a méně vyčerpávající.

Největší novinkou budou zakřivené obrazovky na stropě letadla, na kterých se bude promítat sluneční obloha s plovoucími oblaky. Tato projekce se po čase změní, a pokud se venku setmí, na obrazovkách se objeví noční obloha plná hvězd, která bude na pasažéry působit uklidňujícím dojmem, a po delší cestě nebudou tak vyčerpaní.

Pokud by chtěli vědět, kde se letadlo v dané chvíli nachází, nebo by si chtěli prohlédnout nějaký film, mohou na to využít sedadlo cestujícího před sebou, na kterém bude zakřivený displej. Pokud by se chtěli osvěžit nějakým nápojem, přijdou k centrálnímu baru, při kterém jejich obslouží barmanka. Za ní se na velkoplošné obrazovce budou promítat záběry ze země, do které mají namířeno, nebo informace o letu.

Tyto služby budou moci využívat cestující v business a první třídě. V ekonomické a klasické třídě zůstanou ploché obrazovky. Pokud by vás tyto možnosti omrzely a chtěli byste si jen poležet, sedadlo se dá jednoduše sklopit do vodorovné polohy. Mezi jednotlivými třídami se budou nacházet posuvné dveře, které budou sahat až po strop. Tato vylepšení nejsou ještě hotové a společnost jejich ukázala jen v podobě počítačové simulace. Přesný termín realizace tohoto projektu ještě není znám, takže designéři mohou ještě přijít s dalšími nápady, jak pasažérům zpříjemnit únavný let.