Společnost, která stojí za produkcí nejpopulárnějšího soukromého letadla má důvod k odslavě

Společnost, která stojí za produkcí nejpopulárnějšího soukromého letadla má důvod k odslavě 1

Společnost Bombardier ve městě Wichita ve státě Kansas ve velkém oslavuje. Slavnostní předávání 3000 kusu letadla typu Learjet 75 bylo obřadem. Z modelu Learjet 75 se do dnešního dne vyrobilo sto kusů, celkově však až 3 000 letadel typu Learjet.

Tři tisíce vyrobených letadel typu Learjet představuje úspěch. Learjet se stává kultovní záležitostí a mimořádně populárním produktům. Alespoň tak se vyjádřil Tonya Sudduth, který je generálním ředitelem programu Learjet. Značku Learjet založil v roce 1962 William Powell Lear, přičemž ji společnost Bombardier získala v roce 1990. O několik let později v roce 1997 byl představen model Learjet 45, který odešel do důchodu poté, co společnost začala vyrábět Learjet 75. Do dnešního dne nejpopulárnější soukromé letadlo.

Learjet 75 je vybaven kabinou o rozloze 20 stop a osmimístným dvojitým klubem. Každé sedadlo má dotykovou obrazovku pro ovládání teploty a audiovizuálních funkcí. Diskrétní reproduktory jsou zabudovány ve stěně, samozřejmostí je vysokorychlostní přístup k internetu. V případě tohoto letadla je zavazadla a osobní věci dostupná během letu.

Pro piloty je k dispozici letecká technika Garmin G5000 s dotykovým ovládáním a grafickým plánováním letů. S doletem téměř 3880 km při maximální rychlosti 800 km / h se jedná o velmi efektivní soukromé letadlo. Čtyři cestující včetně posádky dokáže přepravit z Londýna do Moskvy, aniž bylo nutné doplňovat palivo. Startovací cena pro Learjet 75 je 13,8 milionu dolarů.