Společnost Tesla čelí vážným, zisk ohrožujícím, problémům

Společnost Tesla čelí vážným, zisk ohrožujícím, problémům 1

I když jejich zisk vzrostl za týden na částku 1,4 miliardy dolarů, jejich akcie klesly o 14,6%, což je dosud největší třídenní pokles od února 2016, a to podle údajů, které sestavila analytická firma S3 PARTNERS. Tesla spolu s prodejci trpělivě čekají na koupel ve vlastní krvi, jako byla tato. Přestože akciová společnost vzrostla do roka a do dne až o 79 procent, ve hře bylo 5 miliard dolarů.

Zájem však ve skutečnosti dosáhl rekordní výše – 11 miliard dolarů jako přibližně v polovině června, zatímco obchodníci zaujaly správnou pozici. Od čtvrtka podle údajů S3 se částka pohybuje stále kolem 9 miliard dolarů.

Problémy společnosti Tesla se začaly ve středu, kdy společnost Goldman Sachs uvedla, že výrobní úroveň společnosti je na rovině. V důsledku toho společnost snížila svůj dvanácti měsíční cenový cíl na Tesly ze 190 dolarů na 180 dolarů. Je to přibližně o 40% méně, než byla obchodní cena ve čtvrtek. Problémy pokračovaly tím, že společnost Volvo oznámila, že všechny její automobily vyrobené v roce 2019 budou buď zcela elektrické, nebo hybridní. Také společnost Jaguar chce v roce 2018 vyrobit své první elektrické SUV, přímého konkurenta X modelu Tesla.

I sám generální ředitel Elon Musk zpochybnil svou společnost. Už v květnu se vyjádřil, že mají vyšší tržní limit, než si ve skutečnosti zaslouží. Pesimistického názoru se asi tak brzy ani nevzdá. S3 totiž vidí jen malý zájem o stabilizaci situace v rozpětí 9-10 miliard dolarů.