Stane se Mercedes S-Class Pullman nejdražším sedanem současnosti?

Stane se Mercedes S-Class Pullman nejdražším sedanem současnosti? 1

Mercedes S-Class je luxusní sedan, který je dlouhá léta tváří luxusu, sofistikovanosti a těch nejlepších technologií. Tato vlajková loď je nepochybně považována za elitu motorismu. Jediné co Mercedesu dosud chybělo je pomyslné žezlo mezi ještě luxusnějšími značkami jako je Rolls Royce a Bentley, které patří mezi to nejlepší co možná vlastnit.

Podle agentury Bloomberg by však měla brzy nastat změna a Mercedes S-Class Pullman 2015 by měl být při ceně, která se bude pohybovat na úrovni 1 milionu dolarů nejen nejdražším sedanem současnosti, ale jednoznačně i tím nejlepším.

Už od výroby opancéřovaný Pullman předčí své protivníky v základních mírách a bude ještě větší než jeho předchůdce. Nejvýraznějším rysem S-Class Pullman bude uspořádání sedadel, které při rozložení 2 + 2 + 2 poskytnou dostatek prostoru na obchodní rozhovory, které budou díky sklu bezpečně chráněny od sluchu personálu.

Pod kapotou Mercedes-Benz S-Class Pullman bude pravděpodobně 5,5-litrový V12 biturbo motor, nebo 4,6 l twin-turbo motor V8. Pullman rozšíří Mercedes vlajkové lodě do série šesti modelů, což je oproti minulosti zdvojnásobení počtu variant. Pokud se vše podaří podle plánu, bude zajímavé sledovat, jak se milionové S-Class postaví proti populárnějším a více uznávaným ultra-luxusním značkám jako Bentley a Rolls-Royce.