Steinway Spiro – piano, které vám zahraje samo

Steinway Spiro - piano, které vám zahraje samo 1

Samočinné nebo novodobé Piano, jak se jim běžně říká, nejsou na trhu až takovou novinkou. Zvuk z těchto zařízení je vskutku velmi přesvědčivý a realistický. Kromě toho vypadají k nerozeznání od klasiky, za kterou si sednete a hrajete. I zde jsou vidět klávesy a pedály, ty se však stlačují samy. Automaticky se pohybují nahoru a dolů, jakoby za klavírem někdo seděl a hrál na něj. Co těmto zařízením chybí a vždy chybět bude, je lidský dotek. Vystačí si však i bez něj a to s přehledem!

Samo hrající Piana vznikla z důvodu, že nikdo na světě není schopen zahrát skladbu na 100%. Samočinné Piano to zvládají bravurně. Ty nejlepší pocházejí od firmy Steinway. Ta má 163-letou historii a patří mezi největší výrobce klavírů na světě. Její výrobky pocházejí ze dvou továren, z Hamburku a New Yorku. Pro mnohé klavíristy je to nejlepší značka vůbec.

Mont Blanc vzdává hold německému výrobci klavírů Henrymu E. Steinwayovi.

Tato společnost nedávno přišla s novinkou, kterou zaskočila i významný virtuózy. K jejich překvapení vytvořila samo hrající piano Spirio. Toto technologicky vyspělé zařízení se dodává s tabletem iPad, který spouští aplikaci s předinstalovanými 1700 skladbami.

Nové nahrávky se synchronizují s iPadem každý týden a tablet se spojuje s klavírem přes Bluetooth. Nejzajímavější je však kombinace použitého hardwaru a komerčního softwaru, který dokáže v daném okamžiku zachytit každou nuanci či tlak. Výsledkem je téměř věrná kopie toho, co dokáže zahrát živý pianista s dodatkem, mnohem lepší než počítač, či sebe lepší hi-fi věž.

Je to zajímavý koncept, díky kterému mohou posluchači nabýt dojmu, že se koncerty velkých klavíristů odehrávají přímo v jejich obývácích. Samozřejmě, nic není zadarmo. Spirite byl oceněn na více než 110 000 dolarů.

V nabídce žánrů je vážná hudba, jazz, jakož i modernější styly. Celý hudební katalog je k dispozici bez dalších poplatků. Hardware Spirio je integrován do přístroje během výroby. Komponenty jsou zcela skryty a design je modulární, což znamená, že aktualizace v budoucnosti je zaručena.

V systému se nachází integrované ovládání hlasitosti, díky kterému si může uživatel nastavit hlasitost, jak potřebuje. Podle Michaela Sweeneyho, generálního ředitele společnosti Steinway & Sons, firma po letech výzkumu vytvořila klavír, který je bohatý na emoce. Dokonce i umělci, jejichž díla byla na tomto technicky vyspělém zařízení nahrané, souhlasí, že Steinway Spirite zachycuje pravou podstatu, každou nuanci a oduševnělost živých vystoupení.