THE BLACK DESERT HOUSE – PŮSOBIVÁ REZIDENCE UPROSTŘED KALIFORNSKÉ POUŠTĚ

THE BLACK DESERT HOUSE – PŮSOBIVÁ REZIDENCE UPROSTŘED KALIFORNSKÉ POUŠTĚ 1

The Black Desert House díky své tmavé barvě ostře kontrastuje s přírodními odstíny pouště. Za návrhem této působivé nemovitosti stojí Marc Atlan s kreativním studiem Oller & Pejic. Designérský skvost v černé barvě se nachází v severovýchodní části Kalifornie v Joshua Tree National Park.

Zpočátku se může zdát, že vybudování nemovitosti v tak nehostinném prostředí je velkou výzvou. Avšak architekti ze studia Oller & Pejic se navzdory náročnosti projektu rozhodli stavbu vybudovat. Výsledkem jejich práce je The Black Desert House, estetická rezidence postavená na 100 milionů let starých sopečných kamenech. Obklopena pouští a obrovskými balvany tvoří součást výjimečné pouštní panoramatu.

Sofistikovaný design i funkčnost

Jelikož budova má černé zbarvení, dalo by se předpokládat, že během dne v ní musí být pekelně teplo. Opak je však pravdou – během dne budova funguje jako jeskyně a své obyvatele uchrání před žárem díky sofistikovanému stavebnímu systému. V noci zas díky obrovské skleněné výplni umožňuje pozorovat hvězdnou oblohu. Poutavý je zejména přesný geometrický design rezidence a obrovské okna sahající od stropu po podlahu – ty nabízejí dokonalé výhledy na okolní pouštní krajinu.

Černé stěny, půlnoční křemen, antracit s vysokým leskem a tmavá ocel působí kontrastně oproti silnému pouštnímu slunci tak, že odpuzují horké sluneční paprsky. Pohyby slunce také ovlivňují odstíny černé a sytost barvy na stěnách, což způsobují již zmíněné materiály. Po setmění rezidenci pohltí tma a dokonale splyne s temnotou kolem ní.

Jelikož jde o soukromý pozemek, vstup kontroluje zabezpečené nádvoří. Přístup kolem ní zamezují mohutné skály. Adresa disponuje velkou terasou a soukromým bazénem, ​​třemi ložnicemi, dvěma koupelnami a garáží pro dvě auta. Naneštěstí, budova zatím není na prodej. Tato pouštní oáza totiž slouží pro komerční účely – na módní fotografování, reklamu, natáčení filmů a podobně. Protože však jde o klasickou obyvatelnou nemovitost, je možné, že se jednoho dne ocitne v rukou soukromého majitele.