DAVID JAMES GANDY – PROTOTYP DOKONALÉHO MUŽE

DAVID JAMES GANDY – PROTOTYP DOKONALÉHO MUŽE 1

David James Gandy je v současnosti považován za jednoho z mála „IT boys“, i když u mužů se tento pojem nepoužívá tak často jako u žen.

Narodil se před 35 lety v Billericay [bil-Riki] v Essexu. Původně chtěl být veterinářem, ale jeho studijní výsledky na to nestačily, a tak začal studovat obor programování multimédií na univerzitě v Gloucestershire [Glos-š]. Při studiu začal pracovat pro firmu, která dovážela a testovala auta značek Jaguar a Porsche. Ještě před získáním titulu ho jeho spolubydlící bez jeho vědomí přihlásil do modelingové soutěže (což určitě nebyl špatný nápad 🙂), kterou David vyhrál a získal tak kontrakt s prestižní modelingovou agenturou sídlící v Londýně. Díky iniciativě Davidova spolubydlícího se jeho život změnil od základů a on začal úspěšnou kariéru modela.

Modelingovou soutěž David vyhrál v roce 2002. Během prvních let své kariéry absolvoval množství konkurzů. Mnoho z nich pro něj nedopadlo dobře, protože v té době byly v kurzu zejména velmi štíhlí modely. On se se svou svalnatou postavou vymykal průměru.

IMG_5997Jeho kariéra se později rozběhla a začal spolupracovat se značkami, jako jsou Zara, H & M, Gant U. S. A. či Hugo Boss. Od roku 2006 pracoval jako hlavní model pro Dolce a Gabbana. To mu otevřelo dveře ke spolupráci se super modelkami Naomi Campbellovou či Gemmou Wardsovou, jakož i se žádanými modely Noahem Mills, Adamem Sennou nebo Tonym Wardem.

Později se Gandy stal i fotomodelom, a nabídky na fotografování dostával od mistrů tohoto řemesla, ke kterým patří například Mario Testino a který o Gand řekl:

„David má v sobě něco, co měl každý z modelů 80. let. Vyzařuje z něj zdraví a něco velmi pozitivně. Myslím si, že určitě má předpoklady k tomu, aby byl jedním z nejlepších v tom, co dělá. Je to vzrušující, protože to signalizuje skutečnou změnu v pánské módě. Svět mužského modelingu se mění. “

Davidova popularita stoupla poté, co se dostal na titulky nebo do úvodníků různých magazínů, poskytl množství rozhovorů a získal všemožné ceny. Vedle své modelingové kariéře se věnuje i psaní, programování a podpoře dobročinných organizací. Už od roku 2010 píše blog pro módní magazín Vogue, do kterého přispívá i v současnosti. Kromě toho píše i recenze na auta pro magazín GQ (od roku 2011), jakož i sloupeček o posilování, módě a stravování pro Telegraph Men UK (od roku 2013). Gandy také programuje mobilní aplikace zaměřené na životní styl a posilování. Několika charitám poskytl svou záštitu.

Co se týče práce, David je múzou pro návrhářské duo Dolce a Gabbana a každoročně se objevuje na jejich módních přehlídkách. Je znám také jako tvář jejich parfému Light Blue Pour Homme, který je jedním z nejprodávanějších pánských parfémů současnosti.

Kromě fotoúvodníků se David objevil iv několika krátkých filmech; jeho debutem byl „Away We Stay“ pro W Hotels, kde se objevil po boku krásné Heleny Christensenové. V červnu 2011 Dolce a Gabbana vydali knihu „David Gandy: The book“, čímž se Gandy stal historicky prvním modelem s vlastní „coffee table book“ [doslova knihou ke konferenčnímu stolku], přičemž celý výtěžek z jejího prodeje věnovali charitě EUPLOOS.

V květnu 2014 se objevil ve videoklipu zpěvačky a herečky Jennifer Lopezové „First love“ [První láska].

David James Gandy získal řadu ocenění od Most beautiful international male face [nejkrásnější zahraniční model], několikrát „Model roku“, až po British Style Award, nevyjímaje ani certifikáty jako International Fashion Film Awards Best Actor [Mezinárodní módní filmové ceny: Nejlepší herec] . Také se objevil v žebříčcích „1000 nejvlivnějších Londýňanů“, „100 nejvíc sexy mužů roku 2012“ a „50 nejlépe oblékaných lidí Velké Británie“.

David se v současnosti věnuje množství projektů – modelingové, charitativním a podnikatelským, které můžete sledovat na jeho stránce www.davidjamesgandy.com, na níž již několik let dokazuje, že je prototypem přemýšlivá, vzdělaného, ​​dobrosrdečného a jednoduše dokonalého muže.