Nejlepší hotely – Asie a Austrálie

Nejlepší hotely – Asie a Austrálie 1

Nejlepší hotely pro rok 2019 podle Telegraph Travel.

Asaba, Shuzenji, prefektura Šizuoka, Japonsko

Bambusové lesy, jezera, kvetoucí stromy, koupele v horkých pramenech, tančící světlušky, pach rohoží tatami… Hotel Asaba (4*) je jedním z míst, kde může i člověk bez poetického založení začít psát básně haiku. Tradiční rodinný ryokan z 15. století, nacházející se na okraji města Shuzenji proslulého horkými prameny, leží jen 2 hodiny vlakem od Tokia. Vchod je označen dvoudílným bavlněným závěsem noren, za nímž personál v elegantním kimonu uvádí hosty do některého ze 17 minimalistických pokojů. Každý z nich je navržen v typickém stylu ryokan, s rohožemi tatami na podlaze, s posuvnými stěnami, s hlubokou vanou z cypřišového dřeva, futony, papírovými lampiony a asymetrickými květinovými aranžmá, a také s okny nabízejícími výhledy na jezera a zahrady. Hosté mohou relaxovat ve venkovní termální lázni a pak si pochutnat na obědě kaiseki v soukromí pokoje: je to úplná hostina hodná císaře s desítkou pokrmů. Černobílé židle od Harryho Bertoia v salonku nejlépe shrnují zážitek z hotelu Asaba: ten se zakládá se na kulturním dědictví, ale zároveň má svěží a moderní atmosféru. Cena dvoulůžkového pokoje je od 660 GBP.

*                     

Mandarin Oriental Tokyo, Tokio, Japonsko

Hotel Mandarin Oriental (5*)  nabízí elegantní design spolu se špičkovou technologií a nebývalou úrovní inteligentních služeb, typický pro něj je však pocit, že jste v oáze klidu ve vzdušném kokonu. Hotel zabírá nejvyšší patra budovy Nihonbashi Mitsui Tower v tokijském obchodním a nákupním okrsku, s úžasnými výhledy z oken sahajících od podlahy ke stropu ve všech 179 pokojích a apartmánech. Mezi desítkou barů a restaurací je nejoblíbenější stylový Mandarin Bar, zatímco gurmáni si mohou vybírat mezi restaurací Sense s kantonskou kuchyní a Tapas Molecular Barem, kdy byly příbory vyměněny z pipety a stříkačky. V meditativním prostředí Spa s bazénem v 37. patře bude pouze sklo mezi Vámi a výhledem na horu Fudži, s vrcholem pokrytým sněhem a zalitou rudou září západu slunce. Cena dvoulůžkového pokoje je od 317 GBP.

Akční nabídka zde 

* 

The Peninsula Shanghai, Šanghaj, Čína

Nejlepší hotely – Asie a Austrálie 2

The Peninsula Shanghai (5*) („Poloostrov Šanghaj“) si vyzvedne hosty už na letišti, odkud je upravený vůz BMW odveze do centra města do hotelu, který představuje atraktivní moderní pojetí secesního designu. Všude je patrná pozornost k detailům, od krásného mozaikového dna krytého bazénu (25 m) až po bezplatné mezinárodní volání po stisknutí tlačítka. Jako pozornost zde dávají lakovanou skříňku s mnoha zásuvkami obsahující různé sladkosti. Světla, závěsy a mnoho dalšího ovládáte pomocí intuitivního zařízení iPad. Apartmány River Rooms jsou senzační: skleněná stěna nabízí výhledy přes rušnou řeku Chuang-pchu-ťiang na moderní věže od předních světových architektů. Za teplých večerů je skvělé si dát koktejl v baru Sir Elly’s na střešní terase a pozorovat přitom světelnou show na šanghajských budovách, starých i nových. Také můžete podniknout projížďku po řece na hotelové motorové jachtě. Cena dvoulůžkového pokoje je od 247 GBP.

Akční nabídka zde 

Secese v Šanghaji

The Upper House, Hongkong

Vodítko je už v názvu hotelu The Upper House („Horní dům“) 5*: je to výstup do míst, která představují spíše stylový příbytek než hotel. Ruch města končí u Kamenné opony, vstupní stěny od designéra Thomase Heatherwicka. Za nimi osvětlují 2 blikající lucerny (dle feng-šuej) hostům cestu stále nahoru – po jezdících schodech a pak výtahem, kolem uměleckých prací různé kvality a textury. Pokoje hotelu, které jsou krásně prostorné a „plné oblohy“, začínají v 38. patře. Z této výšky vypadá hongkongský přístav jako lesknoucí se náhrdelních nebo (podle pokoje) je to vize klidu s horami  na dosah ruky. Zapomeňte na obvyklé vybavení: není zde registrační přepážka, hotelový bazén ani Spa, a tělocvična je jen maličká; k dispozici nejsou ani letáky (hosté získají informace pomocí iPod Touch). Na jiných místech Vás zase překvapí trávník, knihovna s blikajícím krbem, a vše obklopuje pocit útočiště uprostřed velkoměsta. Ve 49. patře se nachází jediná, zato skvělá, restaurace Café Gray Deluxe, klenot v oblacích. Cena dvoulůžkového pokoje je od 400 GBP. 

Akční nabídka zde 

*

Oberoi Vanyavilas, Rádžasthán, Indie

Letovisko Oberoi (5*) je výspa na okraji Národního parku Ranthambhore, kde se tygři vyhřívají na ruinách starého Rádžastánu pod pevností starou 1000 let. I když jsou ložnice z plátna, nejedná se o kemp v džungli. Je to nejúžasnější místo v Indii, z něhož můžete pozorovat divoká zvířata, zatímco o Vás budou pečovat hoteliéři patřící k nejlaskavějším v zemi. Personál v turbanech a v tunikách pestrých barev je po ruce, kdykoli je potřeba (jinak je neviditelný), aby servíroval hostinu z indických pokrmů ve dvoře osvětleném svíčkami, nabízel chladné ručníky na osvěžení po safari, anebo ledový čaj ochucený růžovou vodou pod slunečníky u bazénu. Přírodovědci nabízejí lekce a soukromé safari výlety na nejkrásnější místa v parku, kde můžete zahlédnout axise indického, bohatství ptactva a – při troše štěstí – i tygra. Pokoje jsou přepychové, takže by byl hřích neudělat si čas a nelehnout do vyřezávané postele s nebesy; také můžete relaxovat v honosné vaně ve vodě s růžovými plátky nebo si dát čaj na stříbrném tácku a pozorovat přitom ledňáčky, jak se potápějí do jezírka s lekníny. Cena dvoulůžkového pokoje je od 645 GBP.

Akční nabídka zde 

*

The Taj Mahal Palace 5*, Bombaj, Indie

Nejlepší hotely – Asie a Austrálie 3

Když nechal indický průmyslník Džamšéddží Tata v roce 1903 postavit velkolepou stavbu indické gotiky, chtěl, aby to byl nejlepší hotel v Indii, místo luxusu a perfektních služeb přístupné všem. Co také bylo – a je dodnes. Bydlela zde sice řada předních celebrit, avšak každý zde zakusí stejnou vřelost a zdvořilost od zdejšího obětavého personálu. Nejlepší jsou pokoje s výhledem na moře v původním Palácovém křídle, kam se dostanete po nádherném konzolovém schodišti, které prochází pěti patry až do kopule. Číšníci přiběhnou v mžiku a nikdy se nevznášejí kolem v naději na spropitné. Recepční (concierge) vědí o Bombaji všechno, od nejlepších komentovaných prohlídek (doporučujeme: Bombaj po soumraku) až po zajištění míst v secesním kině Regal, kde můžete shlédnout nejnovější bollywoodský trhák. A když na Vás město s jeho ruchem bude už příliš, můžete se uchýlit do restaurace Sea Lounge, kde ochutnáte bombajské pokrmy (především bhelpuri), dáte si okurkové sendviče s čajem nebo skleničku vychlazeného indického vína, zatímco bude slunce zapadat nad Arabským mořem. Cena dvoulůžkového pokoje je od 160 GBP.  

Akční nabídka zde 

*

Iniala Beach House 5*, Natai Beach, Phuket, Thajsko

Jen 2 roky po svém otevření na pláži Natai na sever od ostrova Phuket se toto rafinované designérské zařízení etablovalo jako jeden z nejvyhledávanějších hotelů v Asii. Je to nejen kvůli fantastickému designu (postele jakoby zavěšené na stropě vznášející se nad podlahou, tyrkysové pohovky ve tvaru mořské hvězdice nebo kulečníkové stoly se zasazenými křišťály Swarovski) a vybrané kuchyni, které vládne Eneko Atxa, nejmladší španělský šéfkuchař, který získal 2 michelinské hvězdičky. Ale také proto, že poskytuje takovou míru soukromí, jakou požadují saudské princezny, ruští oligarchové, kalifornští technologičtí giganti a hollywoodská „šlechta“. Zařízení je ideální pro exkluzivní výběr, protože nabízí pouze 3 trojlůžkové vily, podkrovní apartmán (penthouse) a přidružený dětský hotel, spolu s velkou soukromou pláží. Hotelové zařízení se 4 vilami ale není zlatá klec. Aktivity zahrnují vše od lekcí boxu Muay Thai se špičkovými trenéry, přes fantastické kúry ve Spa, až po jachting kolem kamenných formací rozesetých ve vodách lahvově zeleného Andamanského moře. Cena dvoulůžkového pokoje je od 1765 GBP.

*

COMO Uma Punakha, Bhútán

Odkrývání vrstev tohoto hotelu je jako objevování Bhútánu samotného. Okrové zdi s velkými dvojitými vstupními dveřmi hotelu COMO Uma (5*) připomínají bhútánské pevnosti (dzong), proto je hotel zjemnil květy bugenvilejí, pryšců a kamélií. Když budete procházet dveřmi a dvory kolem usmívajícího se personálu v tradičních bhútánských oděvech, odevšad budete mít výhledy na hustě zalesněné kopce a terasovitá rýžová políčka nad meandrující řekou Mo Chhu. V zařízení, které zahrnuje 2 vily a 8 pokojů, se nacházejí okna sahající od podlahy ke stropu a nízký světlý nábytek, což vše udržuje zaměření na výhledy. Prostý autentický vzhled pak doplňuje tradiční bhútánské umění, ručně tkané koberce z Nepálu a indické bavlněné povlečení. Menu ve zdejší útulné restauraci je globální, takže zahrnuje místní speciality i gnocchi, cassoulet a burgery z hovězího wagyu, pokrmy jsou přitom připravovány z místních organických plodin. Zařízení je navíc k dispozici na základě výhradního použití. Cena dvoulůžkového pokoje je od 440 GBP.

*

Amansara, Siem Reap, Kambodža

Amansara byla postavena v 60. letech 20. století jako francouzská modernistická vila na příkaz krále Sihanouka coby útočiště pro jeho VIP hosty. Hotelový řetězec Aman Group budovu zrenovoval v roce 2002 a později přinesl svůj charakteristický minimalistický styl na zdejší Spa, malý bazén a 12 nových apartmánů vybavených dlažbou teraco, zařízením z masivního dřeva, pískovcovými reliéfy a soukromými bazénky ve dvoře. Oživený architektonický klenot dnes skvěle vede Sally Baughen a její personál, přičemž hotel představuje skvělé útočiště z rušných ulic v centru města Siem Reap. Ještě zajímavější je skutečnost, že leží na okraji lokality chráněné UNESCO, kde se nachází také Angkor Wat a džunglí zarostlé ruiny Khmérské říše. Hosté dostanou vlastní motorizovanou tříkolku tuk-tuk s řidičem, aby mohli poznávat spoustu památek, které jsou všude kolem. Po dni stráveném prohlídkami chrámů uvítá hosty personál hotelu s odpoledním čajem podávaným za zvuků tradiční khmerské hudby v elegantní jídelně ve stylu 60. let. Architektura 20. století se tu setkává s kulturou 10. století, což je fantastická kombinace. Cena dvoulůžkového pokoje je od 609 GBP.

*

Alila Villas Uluwatu, Uluwatu, Bali, Indonésie

Nově příchozí obvykle neodolají, ihned vytáhnou mobil a snaží se zachytit fantastickou modernistickou architekturu hotelu spolu s výhledy na Indický oceán. Alila Uluwatu (5*) ležící na útesech na poklidném poloostrově Bukit na Bali, nabízí přímé linie, jasnou bílou, lesknoucí se odstíny modré a černé lávové kameny. Vily jsou stylové a uklidňující, s vlastním bazénem, komorníkem a s diskrétními nebo hýčkacími službami (dle přání hosta). Ranní jóga Vás povzbudí, stejně tak jako šplouchání nekonečného bazénu o délce 50 m na útesu. Ve Spa si můžete užít např. masáž kokosovým olejem. Jedná o první hotel na Bali, který obdržel nejvyšší certifikaci za ekologickou udržitelnost. Cena dvoulůžkového pokoje je od 615 GBP.

Akční nabídka zde 

*

Nihi Sumba 5*, ostrov Sumba, Indonésie

Hodinu letu na východ od Bali se nachází Sumba, ostrov s domorodými vesnicemi, kmenovými tradicemi a letoviskem na zalesněném okraji dlouhé písčité pláže Nihiwatu. Původně surfařské letovisko bylo nově otevřeno v roce 2014 díky Jamesi McBridovi, který dříve vedl hotel The Carlyle v New Yorku, a brzy se proslavilo svým prostým luxusem a ekologickým přístupem. Jeho vily – největší z nich má vlastní pavilony, kuchyni a knihovnu – mají typické místní špičaté doškové střechy, vlastní nekonečný bazén a nacházejí se v zahradách s banánovníky a plumériemi. Místní komorníci, kteří mají vily na starosti, hosty rádi seznámí se svojí animistickou kulturou, ať už se jedná o symboly vetkané do místních textilií ikat nebo význam zdejšího festivalu házení oštěpem. K zážitkům patří jízda na ponících v mořském příboji, paddleboarding na řece nebo potápění a surfování na jedné z nejproslulejších surfařských lokalit. Jedná se o místo, kde – mezi mořskou tříští a starodávnými tradicemi – je možné se zcela ztratit. Cena dvoulůžkového pokoje je od 435 GBP.

Akční nabídka zde 

*

Laucala Island Resort, Fidži

Soukromé ostrovní letovisko o rozloze 3500 akrů vlastní dva multimilionáři (Malcolm Forbes a Dietrich Mateschitz), kteří proměnili přírodní ráj v ráj pro rekreaci a odpočinek. Mezi lesy plnými květin se nachází golfové hřiště od Davida McLay Kidda, lesní Spa s doškovou střechou, stáje s plnokrevníky, celá přehlídka bazénů a potápěčské centrum s 14 loděmi a s ponorkou. Celkem 5 restaurací nabízí vynikající pokrmy, od hovězího teppanyaki wagyu po vybrané chuťovky připravené ze surovin z vlastní farmy. Nachází se zde celkem 25 vil, z nich některé se tyčí nad vlnami a jiné stojí na vrcholu ostrova, takže hosté mohou mít pocit, že mají ostrov jen sami pro sebe. Každičký kousek letoviska je v péči 350 místních zaměstnanců, kteří hostům (kromě stálých úsměvů) nabízejí čerstvé ovocné šťávy či martini, teplý banánový koláč nebo právě vyčištěné boty; pak je zanechají, aby mohli pozorovat vzdálené vlny fosforeskující ve svitu měsíce. Cena dvoulůžkového pokoje je od 4000 GBP.

*                                        

Qualia, Whitsundays, Queensland, Austrálie

Když architekt Chris Beckingham navrhl letovisko Qualia (5*) se 60 pavilony tyčícími se na severovýchodním výběžku ostrova Hamilton Island, prohlásil, že jeho cílem bylo „dostat venek dovnitř“. Pokud „venek“ znamená výběžek Velkého bariérového útesu (UNESCO), největšího korálového ekosystému na světě, znamená to zachytit skvělou přírodu a hojnost ostrova. Stavby vybudované ze dřeva a kamene splývají s přírodním terénem tak přirozeně, jako koala schoulená v koruně gumovníku. Všechny skvěle provedené pavilony jsou obráceny směrem k vodě, s nepřerušeným výhledem na Korálové moře; některé mají vlastní malý bazén. Je to samostatné útočiště zaměřené na relaxaci, takže hosté dostanou vlastní golfové vozíky, na kterých se mohou pohybovat po udržovaných pozemcích. Ty zahrnují 2 restaurace podávajících skvělou australskou kuchyni, koktejlový bar, 2 bazény a soukromé pláže, knihovny a Spa s výběrem kúr. Poklidná dopoledne můžete strávit procházkami po pláži kolem lesknoucího se moře nebo ležením na měkkém lehátku s výhledem do daleka. Cena dvoulůžkového pokoje je od 500 GBP.

*

Southern Ocean Lodge 5*, Kangaroo Island, Austrálie

Letovisko na Kangaroo Island („Klokaní ostrov“) leží nad rezervací Hanson Bay a nabízí vynikající místo, odkud můžete pozorovat Jižní oceán v celé jeho přírodní živelné kráse. Není žádná země až k Antarktidě, která by tlumila vlny, které útočí na zdejší pláže s bílým pískem, což neuniklo designérům citlivě vytvořeného luxusního letoviska s nízkými budovami. Hala obložená vápencem má prosklená okna sahající od podlahy až ke stropu, zatímco výhledy z 21 současných apartmánů, které jsou pojmenovány po vracích lodí, jsou neméně působivé. Design zařízení, který používá konzoly a zahrnuje koupelny s prosklenými stěnami a snížené salonky, směřuje pozornost k divokému exteriéru. Doporučujeme luxusní Osprey Pavilion o rozloze 119,8 m2, se samostatně stojící uměleckou vanou nabízející panoramatický výhled, který těžko najde konkurenci. K tomu připočetěte faunu podobající se té na Galapágách, čerstvé místní plodiny (volně rostoucí zelenina či jehněčí z volného výběhu), přátelské služby a skvělý vinný lístek, a stěží najdete lepší místo, kde ztroskotat se svojí lodí. Cena dvoulůžkového pokoje je od 1050 GBP.  

*

Nejlepší hotely světa: