Další možnosti aktivit a kde se ubytovat v Benátkách

Další možnosti aktivit a kde se ubytovat v Benátkách 1

Kde se v Benátkách ubytovat

I když je jistě příjemné být ubytován/a blízko Náměstí sv. Marka nebo mezi ním a Rialtem, není to rozhodující, pokud máte v plánu prohlídku památek. Atrakce se nacházejí poměrně blízko a mezi nimi je nutné chodit pěšky. Důležité také je, jak blízko je hotel od zastávky vaporetta na Velkém kanále. Kromě hotelů nedaleko Náměstí sv. Marka a zastávky San Zaccaria můžete zvážit také hotely v blízkosti zastávek Salute a Academia ve čtvrti Dorsoduro. Zde uvádíme některé benátské hotely s dobrým hodnocením:

Luxusní hotely: jen pár kroků od zastávky Salute (a zastávku od Sv. Marka) se nachází Ca‘ Maria Adele 4* , zelený ostrůvek klidu nedaleko Guggenheimova muzea s pokoji plnými starožitností a vynikajícím servisem pro hosty. Gritti Palace, A Luxury Collection Hotel 5*  byl kdysi sídlem benátského dóžete a jeho velké honosně vybavené pokoje (některé s balkonem) nabízejí výhled na Velký kanál nebo na tiché náměstíčko v blízkosti Sv. Marka. Na menším kanále jen kousek pěšky od Náměstí stojí Bauer Palazzo 5* (úvodní foto) s vynikající polohou pro turisty. K jeho honosnému zařízení patří mramorové podlahy a lustry ze skla z Murana, dále pokoje pro hosty a střešní terasa s výhledem na Velký kanál a na další pamětihodnosti.

Akční nabídka:

Hotely střední třídy: elegantní a okázalý Hotel Ai Cavalieri di Venezia 4* se nachází jen kousek pěšky od zastávky Rialto a má dobrou polohu blízko benátských památek. Londra Palace 5* najdete jen 3 minuty chůze od Sv. Marka ze zastávky San Zaccaria; balkony nabízejí výhled na lagunu a snídaně bývají v ceně ubytování. Velké pokoje v hotelu NH Collection Venezia Palazzo Barocci shlížejí na Velký kanál u zastávky vaporetta San Angelo.

Akční nabídka:

Ekonomické hotely: v tichém okrsku Santa Croce jen kousek pěšky od zastávky vaporetta asi 20 minut od Rialta a blízko řady dobrých restaurací se nalézá Hotel Tiziano 3* s pohodlnými pokoji a se snídaní v ceně. Rio Venezia Hotel 2* je umístěn hned za bazilikou sv. Marka, blok od Velkého kanálu. Pár kroků od náměstí se nachází také Hotel Orion 2* , který je nejblíže k Rialtu.

Akční nabídka:

Tipy na výlety z Benátek

Návštěva benátských ostrovů: zlatým hřebem návštěvy města je pro mnoho cestovatelů návštěva benátských ostrovů Murano a Burano. Nejlépe si je prohlédnete při komentovaném 5hodinovém výletu z Benátek, který zahrnuje přepravu motorovým člunem na ostrovy a návštěvu sklárny na Muranu a výrobců krajek na Buranu.

Prohlídky památek a plavby na gondole: Benátky představují trochu bludiště, a pokud budete mít omezené množství času, je dobré si zařídit komentovanou prohlídku. Pěší prohlídka Benátek kombinovaná s plavbou na gondole Vám poskytne to nejlepší z obou světů, spolu s příležitostí se dozvědět o historii památek, když budete procházet městem, a odpočinout si obdivovat scenérii při plavbě na gondole. V jiném případě můžete nasávat prostředí, vynechat chození a prohlédnout si památky z vody při sdílené plavbě na gondole doprovázené zpěvem serenád (35 minut). Třetí možností je časově úsporná prohlídka Dóžecího paláce a Baziliky sv. Marka, což je pěší prohlídka s plavbou po Velkém kanále, která nabízí přednostní vstup do obou nejslavnějších památek (kde se jinak nejdéle čeká), komentovanou pěší prohlídku, která Vás zavedeno na některá skrytá místa v Benátkách, a plavbu vodním taxi po Velkém kanále.

17 nejvyznamnějších atrakcí italských Benátek 

Co dalšího můžete dělat

Kam se vydat v okolí Benátek: až navštívíte všechny hlavní atrakce Benátek, můžete se vydat do některého z nedalekých krásných měst. Jen 20 km odtud leží pěkné město Treviso s hradbami a s vilami na nábřeží. Do Padovy s jejím proslulým svatostánkem sv. Antonína z Padovy se snadno dostanete vlakem nebo lodí po historickém Brentském kanálu. Přitom si můžete udělat zastávku ve Villa Pisani, která nabízí zahradu patřící k nejkrásnějším v Itálii.

Kam se vydat z Benátek: severně od Trevisa se tyčí Dolomity, skalnaté pohoří s předními lyžařskými letovisky v Itálii, a se spoustou možností aktivit v kterémkoli ročním období. Na pobřeží Jadranu východně odtud leží přístavní město Terst, kde kromě italské spatříte také habsburskou architekturu připomínající Vídeň. Když budete pokračovat podél jaderského pobřeží na jih, dostanete se do Ravenny, kde můžete vidět nádherné byzantské mozaiky. 

Další turistické atrakce Itálie