Tito lidé odmítli miliony. Zbláznili se?

Tito lidé odmítli miliony. Zbláznili se? 1

Existují lidé, kteří z nějakého důvodu odmítli milionové částky. Ptáte se, proč by to někdo dělal? Inu, lidé zmínění v tomto článku vůbec nejsou šílení. Peníze však pro ně neznamenají všechno, Čtěte dál a dozvíte se více.

Matematický génius, který odmítl milion dolarů

527363_grigorij-perelman-matematik

V roce 2002 ověřil Rus Grigorij Perelman takzvanou Poincarého hypotézu. Definovat ji je poměrně složité a bez značných znalostí o teoretické matematice se dá jen těžko pochopit. Pokud si ale chcete rozšířit obzory, klidně použijte internetový vyhledávač a potrapte si mozek.

Zpět ovšem k tématu. Za to, že Grigorij vyřešil jednu ze sedmi nejtěžších matematických hádanek, dostal Fieldsovu medaili, se kterou se pojí i finanční odměna v hodnotě milion dolarů.

Grigorij však peníze s bohorovným klidem odmítl. Řekl, že znalosti, které při ověřování hypotézy získal, jsou pro něj cennější než peníze.

Výhru v loterii důchodce nechtěl

Kdo z nás nesní o výhře v loterii? Důchodce z Německa očividně ne. Když totiž vyhrál dva miliony eur, zavítal do sídla Německé sázkové asociace a řekl, že peníze nechce.

Tiket prý koupil jen kvůli své nebohé ženě, která vášnivě ráda tipovala. Neměl žádné příbuzné a miliony by si prý neužil. Asociace si nakonec na jeho naléhání peníze nechala.

Tři a půl milionu za kámen?

2265155

Muž ze Saúdské Arábie jménem Saleh al-Gamdí našel během putování v blízkosti hranic s Jemenem malý černý kámen. Tvrdil, že je to jeden z kamenů, které podle Koránu shazovali na Aláhův pokyn ptáci z nebes, aby zastavily vojska jemenského vládce Abraham.

O rok později mu za něj neznámý kupec nabídl tři a půl milionu eur, Saleh ale kámen odmítl prodat. Prý je posvátný a bylo by zneuctěním Alláha, kdyby za něj přijal peníze.

Neoholili se

dusty-hill-billy-gibbons-zz-top-performing-live_3733740

Ani za milion Frontman skupiny ZZ Top Billy Gibbons a jeho kolega Dusty Hill by to neudělali. Jednou dostali nabídku, která se neodmítá. Jistý muž jim totiž za to, že se oholí a pošlou mu jejich brady, nabídl milion dolarů. Hudebníci však jeho nabídku odmítli.

Nahá se neukáže

103961537-1

Herečka Lindsey Lohan se proslavila zejména svými drogovými excesy. Málokdo ale ví, že odmítla milionovou nabídku na nafocení lechtivých aktů ve známém magazínu Playboy. Hugh Hefner si tedy na pohled na její nahé tělo musel nechat zajít chuť.

Pracovat za 40 milionů eur ročně, to je málo

42701405_Coffey_346873c

Množství lidí by rádo pracovalo i za minimální mzdu. Burzovní makléř Greg Coffey si ale řekl, že mu nestačí ani 40 milionů za rok. Právě tolik mu nabídl jeho zaměstnavatel, firma GLG.

Coffey o práci nestál a chtěl si za peníze, které našetřil, otevřít vlastní společnost. Plán mu sice nevyšel, ale konkurence se o něj šla přímo potrhat a dnes vydělává dvojnásobně více.