TOP 5 PODCEŇOVANÝCH VĚCÍ PŘI VAŠEM PRVNÍM PODNIKÁNÍ

TOP 5 PODCEŇOVANÝCH VĚCÍ PŘI VAŠEM PRVNÍM PODNIKÁNÍ 1

Často slyšíte podnikatele říkat, že mít vlastní byznys je jednou z nejuspokojivějších věcí, které kdy udělali – že to jaksi naplňuje jejich nezávislého ducha. Po čtyřech letech vedení mé první startupovej firmy musím naplno souhlasit. Neexistuje nic uspokojivější než vidět zrod myšlenky pod vaším vedením – poté co té misi obětujete všechno co máte.

Práce samotná je nepopiratelně zajímavá, ale součástí toho, proč je to tak naplňující je právě ta těžká cesta, kterou musí projít k úspěchu každý majitel nějakého byznysu. Jako „prvopodnikatel“, který se prodírá ultra konkurenčním světem digitálního marketingu, jsem hrdý na to, jak daleko jsem došel – ale nebyla to zrovna procházka růžovou zahradou.

6803-pracujici-zena-ilustr_foto-653x367

Často si přeji, aby byl někdo, kdo by mě varoval před aspekty toho, jak si být vlastním šéfem. Takže, drahé duše svažující skok do podnikatelských vod, tady jsou moje varování:

1. Nikdy nepřestanete pracovat

Úspěch nebo neúspěch firmy leží na vašich bedrech. Vy máte v každém rozhodování konečné slovo, a jste tváří firmy. Obědy s rodinou nebo piva s přáteli se brzy přemění na přesunuty rozhovory a dohánění práce.

Až do nedávné (vynucené) dovolené, do níž mě dotlačilo představenstvo, jsem tvrdě pracoval bez jakékoli pauzy po 4 roky. Vaše snaha je jediná věc, kterou máte plně pod kontrolou, a nechcete aby váš byznys selhal jen proto, že jste do toho nedali všechno.

Oto_Haffner_Samota.mp4.41590-01

2. často jste osamoceni

Chcete-li v tomto odvětví začít a očekáváte úspěch, musíte mít nevyčerpatelnou vášeň, snahu, a nemilosrdnou houževnatost, která dovolí vaší mysli řešit problémy v každou denní hodinu. Stojíte před výzvami a problémy, kterým by většina z vašich nejbližších nerozuměla, takže zůstáváte bez pochopení a ucha, které vás bude poslouchat. Najděte si způsob, jak zpracovávat a přemýšlet o každém dni – mně dobře funguje psaní deníku.

3. Děláte chyby

Musíte se zbavit ega. Jako toho, kdo má konečné slovo v rozhodnutích o startupech, vás neustále ochromují okolnosti a možné scénáře. Protože váš tým a investoři od vás očekávají, že budete dělat těžká rozhodnutí, nemůžete dovolit strachu ze špatného rozhodnutí, aby vás paralyzoval a znemožnil vám být vůdcem. Nerozhodnost je nejhorší možnost ze všech, takže si při vedení týmu musíte věřit.

4. Postup může být frustrující a pomalý

Většina lidí vidí podnikatele na cílové rovině, jak drží svou trofej. To co nevidí, jsou hodiny práce bez jakýchkoliv výsledků a nespočet neúspěšných pokusů dostat se tam, kde jste teď. Je velmi důležité nevyvíjet produkt příliš dlouho, ale ani proces neuspěchat. Pamatujte, že to chce velkou dávku odvahy založit firmu, a také tolik vytrvalosti, abyste v tom pokračovali – ale pokud rostete s každou zkušeností a máte odhodlání splnit své cíle, odměna je o to významnější.

384914-top_foto1-qlmck

5. Lidé zvnějšku vám neporozumí

Většina startupů se pokouší buď vytvořit něco co ještě nikdy neexistovalo, nebo ve velké míře zdokonalit něco co už existuje. Pro ostatní je tato myšlenka tak cizí, že si ani nedovedou představit, že je možné ji realizovat. Věřte svému poslání, a kašlete na ty, co vám tvrdí. že to nepůjde.

Pro člověka, který se poprvé pouští do podnikání je tu spousta překážek, které musíte být připraveni překonat. Denně budete čelit výzvám, a je důležité vědět, že přijdou i těžké časy. Nicméně, pokud skutečně věříte v sebe, svému byznysu a vašemu týmu, chyťte příležitost do rukou. Věřte mi – rozjet startup může být tím nejuspokojivějším rozhodnutím, které kdy uděláte.