7 originálních vánočních stromů v USA

7 originálních vánočních stromů v USA 1

Když je o vánoční stromy,můžete na to jít tradičně s majestátní jedlí pokrytou zářícími světýlky a lesklými ozdobami. Ale také je možné naskládat na sebe pasti na humry a pokrýt je barevnými bójemi. Následujících 7 vánočních stromů představuje originální obměnu vánoční výzdoby.

 

San Francisco, Kalifornie

Vánoční strom v obchodním centru Westfield San Francisco Centre pokrytý křišťály a vysoký přes 15 m by byl krásný sám o sobě. Avšak originální je v tom, že je zavěšen „vzhůru nohama“ v kopuli ve 4. patře centra. Obrácené vánoční stromky mají historii sahající až do středověku, kdy byly symbolem křesťanství. Obrácený vánoční strom ve Westfieldu (úvodní foto) vyvolává nadšení i hněv od roku 2016, kdy tato tradice započala.

Hlavní atrakce San Francisca  

San Clemente, Kalifornie

Při oslavách svátků není jihokalifornské město San Clemente není žádný troškař. Letošní jedle ojíněná je vysoká 30 m a označovaná za nejvyšší vánoční strom v obchodním centru. Nachází se v The Outlets at the San Clemente, zdobí jí více jak 18 000 barevných světel a 10 000 mašlí a ozdob.

 

Lahaina, Havaj 

7 originálních vánočních stromů v USA 2

Mohutný banyánovník ve městě Lahaina zasazený v roce 1873 je ikonou a symbolem města. Vždy v době svátků je největší strom na Havaji, který zabírá více jak akr, pokryt více jak 6500 světly a představuje skutečně kouzelný pohled.

 

Pierre, Jižní Dakota

Někdy je dobré více: přes 80 krásně nazdobených vánočních stromů zdobí každoročně sály v South Dakota Capitol. Každý strom je přitom ustrojen tak, aby odrážel téma roku. Letos akce slaví 40. výročí s tématem „Zimní přání“ a ústřední bod tvoří smrk pichlavý vysoký 7,6 m.

 

Lynchburg, Tennessee 

7 originálních vánočních stromů v USA 3

Existuje jediný způsob, jak oslavit Vánoce v Lynchburgu – s whiskey. Ze 140 dubových sudů, do nichž se dává whiskey Jack Daniels, město vybuduje vánoční strom vysoký 8 m pokrytý zářícími světýlky a s hvězdou na vrcholu. Tradice vznikla v roce 2011. Repliky stromu byly postavny po celé zemi, přičemž nejvyšší sud z každého stromu jde do aukce a výnosy z ní na Operation Ride Home. Jedná se o charitativní program, který dle tiskové zprávy společnosti Jack Daniels „pomáhá mladším účastníkům vojenské služby a jejich rodinám se na svátky vydat z místa vojenské služby zpátky domů.“

 

Chandler, Arizona

Na co smrk nebo jedle, když máte plevel, zde nazývaný „stepní běžci“? Ano, suchý plevel. Od roku 1957 obyvatelé města Chandler sbírají tento plevel, z něhož pak vytváří vánoční strom vysoký 9 m. Plevel (tumbleweed) připevňují k drátěnému pletivu, což trvá asi týden. Později strom pokryjí nehořlavou látkou, natřou asi 95 l bílé barvy a ozdobí 33 kg třpytek. K tomu přidejte nějaká světýlka a lesknoucí se hvězdu na špici, a konečný výsledek je skvělá přehlídka, která reprezentuje své město v Arizoně.

 

Gloucester, Massachusetts

Těžko byste našli místo typičtější pro oblast Nová Anglie, přitom se zde do výšky 12 m tyčí vánoční strom postavený z pastí na humry a ozdobený pomalovanými bójemi a světýlky. Originální vánoční strom v Gloucesteru představuje milovanou ikonu a symbol Vánoc. Tradici udržují místní obyvatelé od roku 2001.

Co dělat v zimě v New York City