LEONARDO DICAPRIO VYTVÁŘÍ EKO-RESORT

LEONARDO DICAPRIO VYTVÁŘÍ EKO-RESORT 1

Hollywoodská hvězda, držitel Oscara a iniciátor kampaně na životní prostředí, velvyslanec míru a zástupce pro klimatické změny, Leonardo DiCaprio, buduje hotel na karibském pobřeží Belize. Eko-resort se nachází na jeho soukromém ostrově Blackadore Caye a nabízet bude ekologický luxus v tropickém prostředí.

DiCaprio chce dosáhnout přední světový příklad zelené pohostinnosti. Resort je ve fázi budování a ukončení prací je plánováno na rok 2018. Obsahovat bude resort s 36 bungalovy a 36 bytových domů, z nichž všechny budou poháněny z obnovitelné energie sklizené ze solárních panelů. Voda bude získávána prostřednictvím sběru dešťové vody a jejího následného zpracování. Hosté budou jíst biopotraviny, včetně čerstvých úlovků od místních rybářů a zeleniny od zemědělců. Návštěvníci však budou muset udělat určitou oběť – auta na fosilní paliva budou na ostrově zakázané, stejně i používání plastových lahví.

DiCaprio plánuje rehabilitovat oblast vytvořením umělých útesů s rybími úkryty a budováním školky pro mořskou trávu. Polovina pozemků bude vyčleněna pro zachování volně žijících živočichů a také se vybuduje výzkumná stanice, kde budou vědci vykonávávať ekologické studie.

Využívané budou hlavně místní materiály, které podpoří tamní ekonomiku a minimalizují emise. Paul Scialla, partner Blackadore Development Group, prozradil pro portál Bloomberg, že vývojový tým strávil šest měsíců získáváním zpětné vazby od místních zainteresovaných stran a občanů o projektu před zahájením stavby.

V posledních letech se známý herec stává otevřeným hlasem pro životní prostředí. Vytvořil i dokumentární film o změně klimatu s názvem Je s námi konec ?, který byl na přelomu října a listopadu 2016 odvysílán na stanici National Geographic.