Tyto věci dělají Češi denně. Co by na ně řekli v zahraničí?

Tyto věci dělají Češi denně. Co by na ně řekli v zahraničí? 1

Pokud jste někdy byli v zahraničí, zřejmě víte, že slušnost není univerzálním pojmem. Věci, které se nám zdají ve společenském styku normální, mohou v jiných zemích považovat za urážlivé. Pokud se chcete vyhnout trapným situacím za hranicemi naší domoviny, přečtěte si následující tipy.

1. Japonci považují za mimořádně neslušné, pokud se člověk směje s otevřenými ústy a odhalí přitom zuby.

2. Pevný stisk ruky považujeme při zdravení téměř za povinnost. Na Filipínách byste to ale naopak raději dělat neměli.

3. Když jdete k někomu na návštěvu, má se přinést malá pozornost, například láhev vína. V Německu se vám ale může stát, že hostitel se bude cítit uražen, protože tím mu dáte najevo, že nemá na víno ​​dobrý vkus.

4. Po dobrém jídle je zvykem umýt si po sobě talíř nebo alespoň vyhodit zbytky jídla do koše. V Thajsku a Číně to ale nedělejte.

 
internet2

5. Když vám dá někdo v Česku dárek, je neslušné ho odmítnout. V Japonsku je to přesně naopak: odmítnutí daru se považuje za rituál, který je třeba dodržet. Nakonec ho ale samozřejmě nezapomeňte přijmout.

6. Smrkání na veřejnosti se někdy nedá vyhnout a u nás to nepovažujeme za společenský prohřešek. V zemi vycházejícího Slunce se ale i toto považuje za neslušné.

7. Na Vánoce a během jiných svátků se má dárek otevřít přímo před tím, kdo ho daroval. V Číně a Indii je to ale přesně naopak.

8. Překřížené prsty jsou ve Vietnamu vulgárním označením pro ženské genitálie. Pamatujte na to.

 
1409526

9. V Česku považujeme lidí, kteří na veřejnosti nosí ochranné roušky, za podivíny. Pokud ale náhodou onemocníte v Japonsku, je dobrým zvykem si takovou roušku nasadit.

10. I vy si někdy na ulici jen tak pískáte? Na ostrově Haiti by vás pokládali za nestydatého.

11. Když v Česku s někým mluvíte, je běžné mít ruce v kapsách. V Jižní Koreje to ale berou jako urážku.

12. Denně určitě potkáváte množství lidí, kteří jdou po ulici a žvýkají žvýkačku. Ve Švýcarsku, Francii, Lucembursku a Singapuru ale jde o drzost. Navíc, v posledně jmenované zemi můžete za její vyplivnutí na chodník dostat mastnou pokutu.