Ulysse Nardin Classico – první hodinky této modelové řady s in-house strojkem

Ulysse Nardin Classico - první hodinky této modelové řady s in-house strojkem 1

Aktuální pokračování modelové řady hodinek Ulysse Nardin Classico je model Manufacture, který je prvním z této řady s in-house strojkem značky Ulysse Nardin.  Jedná se o jednoduché společenské hodinky s perfektním zpracováním, designem, použitými materiály i čitelností údajů, které mají centrální hodinovou i minutovou ručičku a subčíselník malé vteřinové ručičky nad indexem 6. hodiny. V něm je navíc umístěno malé kulaté okénko datumovky.

Hodinky mají zlaté (18 kt) pouzdro o průměru 40 mm a výšce 9.6mm. Jsou vyrobeny ve dvojím provedení (s modrým a krémovým číselníkem), podle kterého je zvolena i barva koženého řemínku (modrá a hnědá). Safírové sklíčko je opatřeno antireflexní vrstvou z důvodu zamezení odlesků. Vodotěsnost hodinek je 30 metrů.

Pouzdro má transparentní dýnko s průhledem na manufakturní mechanický strojek UN-320 s automatickým nátahem, jemuž dominuje rotor. Vlásek i kotva jsou z antimagnetického křemíku, který se opotřebovává pomaleji než klasické materiály. Rezerva nátahu strojku je 48 hodin.

Cena hodinek se pohybuje kolem 14,500 $.