Vacheron Constantin referenčním číslem 57260 – nejkomplikovanější mechanické hodinky na světě

Vacheron Constantin referenčním číslem 57260 - nejkomplikovanější mechanické hodinky na světě 1

Komplikacemi se v mechanických hodinkách označují veškeré funkce hodinek nad rámec zobrazení času. Jediným sporným bodem je zobrazení data. Někdo ho označuje za komplikaci již v jeho základní podobě, někdo až v podobě velkého datového okna tzv. Big Date. Snaha hodinářských výrobců začlenit do hodinek co nejvíce komplikací a stát se jejich pomyslným králem má dokázat, jak důležité místo v Haute Horlogerie značka zastává.

Tento nový král byl dosazen na svůj trůn v podobě nejkomplikovanějších hodinek historie v nedávné době.

Tým tří konstruktérů pracoval celých 8 let, aby toto dílo mohlo být oficiálně představeno. O jakou značku se jedná?

O značku, která se dlouhou dobu (svou historii píše již od roku 1755) drží na špici nejlepších výrobců hodinek celého světa, o značku Vacheron Constantin a její nejnovější kapesní hodinky s referenčním číslem 57260.

Hodinky mají celkem 57 komplikací a neskutečných 31 ručiček. Vyjmenovávat jednotlivé funkce hodinek by bylo zdlouhavé, tak si přibližme jen jejich základní popis.

Hodinky mají průměr 98 mm a šířku 50,55 mm. Pouzdro je z bílého zlata.

Oživuje je mechanický strojek Caliber 3750 s ručním nátahem, který je složen z 2.800 dílů, má 242 kamenů a rezervu chodu 60 hodin. Pracuje na frekvenci 2.5Hz / 18.000 kmitů za hodinu.

Jestli někoho u takového díla zajímá cena, tak leží někde mezi 5 – 10 miliony $. Podle různých zdrojů byly hodinky vyrobeny na přímou objednávku jednoho ze zákazníků značky Vacheron Constantin.