VELKÁ BRITÁNIE: OBYVATELE  ZA CVIČENÍ ČEKAJÍ SLEVY!

VELKÁ BRITÁNIE: OBYVATELE  ZA CVIČENÍ ČEKAJÍ SLEVY! 1

Jak o dost snadněji by se nám zdravěji žilo, kdybychom pravidelně dostávali slevy na nákup potravin, sportovních potřeb či dokonce na poutavý film? Skutečnost, že sedavý životní styl představuje skutečný problém, potvrzuje i organizace NHS, která celonárodně působí v oblasti zdraví.

Tyto fantastické motivující návrhy předložila NHS England, jejíž součástí jsou plány obsahující zdravotní vylepšení a změny v 10 městech. Primární zaměřené na závažné zdravotní potíže jakými jsou demence a obezita. Plány pro oblast Halton Lea v městečku Runcorn, Cheshire obsahují unikátní zdravotní pomůcky. Jakými jsou kola zdarma, venkovní tělocvičny, dráhy na sprint na chodnících, ale i venkovní kino.

Skvělým plánem jsou i místní kuchyně, které by mohly zásobovat místní nemocnice a školky, zatímco v nabídce budou i kurzy na zdravé vaření. Výkonný ředitel NHS England, Simon Stevens uvedl, že je skutečně prioritní záležitostí aby takové navrženy plány byly realizovány v celé zemi.

Program ,, Zdravá města „spustili v březnu minulého roku, ve kterém se nachází více než 76 000 domů a 170 000 obyvatel. Výzkumy prokázaly, že Británie v důsledku nezdravého způsobu života ztratí více než 130 miliard povinně pracovních dnů.

Program obsahuje i designovou výzvu pro společnost Halton. Díky této soutěži, se podařilo přilákat 34 kreativních nabídek, mezi nimiž se nacházely nápady ze Španělska, USA, Indie i Japonska. Plány společnosti Halton budou připraveny již v lednu, přičemž budou zahrnovat univerzální wifi, které slouží pro rychlé spojení občany se zdravotními službami přímo z domova.