VILLA SOLA CABINE – NEOKLASICISTNÍ ZÁMEK, VE KTERÉM JEDNA NOC VÁS VYJDE NA 10 000 DOLARŮ

VILLA SOLA CABINE - NEOKLASICISTNÍ ZÁMEK, VE KTERÉM JEDNA NOC VÁS VYJDE NA 10 000 DOLARŮ 1

Všichni ti, kteří zažili atmosféru jezera Como mi dají za pravdu, že se zde nacházejí nádherné vily a zahrady zasazené do legendární krásné scenérie. Po celá staletí je součástí této krásy i letní sídlo v podobě neoklasicistické stavby Villa Sola CABINE z 18. století.

Patřila milánskému vévodovi jménem Gabriel Serbelloni a nyní ji vlastní šlechtic Sola CABINE a jeho rodina. Řadí se do seznamu nejúžasnějších nemovitostí v oblasti s kultivovaným nádechem tajemna. Charakteristická je svými freskami na stěnách, svěžími zahradami a muzei, zda kvalitním nábytkem (včetně lůžka, na kterém přespával Napoleon a Joséphine) a které je po celá desetiletí z velké části pro veřejnost nepřístupné.

Il Sereno Lago di Como – exkluzivní resort u italského jezera Como

V současnosti tato vila spadá pod management pětihvězdičkového hotelu Grand Hotel Tremezzo. Historická vila tvoří s hotelem přirozený pár, přičemž ho spravuje jedna rodina od roku 1910. Podle generálního ředitele a majitele hotelu Valentina De Santis, není rezervace standardním způsobem přes web možná. V tomto případě nejde o hotelový pokoj. Je to o poskytování něčeho výjimečného v podobě nabídky na míru. Hosté uvítají styl, který je na hony vzdálen od zažitých standardů.

Pro hosty je Villa Sola CABINE dostupná třemi způsoby. Nadšenci umění a historie si mohou naplánovat prohlídky vily, přičemž k dispozici jsou dvě muzea na dvou podlažích. Obě byly v minulosti pro veřejnost nepřístupné. Nacházejí se zde poklady nevyčíslitelné hodnoty. Na odiv jsou vystaveny tapisérie, renesanční majolika a keramika, zda vzácná sbírka Stradivariho houslí s černým nátěrem. Ty byly speciálně vyrobené na pohřeb Marie Antoinette v roce 1793.

Hosté si mohou v rámci celého barokního statku zacvičit jógu u bazénu, nebo strávit romantickou večeři v toskánské zahradě. Nejnáročnější návštěvníci mohou zůstat na noc, přičemž cena za takové ubytování jejich vyjde na cca 10.000 Dalarö za noc. Vila se pronajímá vždy jen jako celek.