5 ZAJÍMAVOSTÍ, KTERÉ BY JSTE MĚLI NAVŠTÍVIT BĚHEM POBYTU NA BALI

5 ZAJÍMAVOSTÍ, KTERÉ BY JSTE MĚLI NAVŠTÍVIT BĚHEM POBYTU NA BALI 1

Mnoho cestovatelů vyhledává Bali pro jeho jedinečnost a krásy, které ukrývá ve svém vnitrozemí. Přátelská země s čarokrásnou zelenou přírodou, mohutnými vodopády, hinduistickými chrámy a panenskými plážemi, láká každoročně množství turistů z celého světa. O tom, jak to vypadá v turistickém letovisku Kuta, jsme vám již v článku JIŽNÍ POBŘEŽÍ BALI – KUTA: RAJ NA ZEMI NEJEN pro surfaře prozradily. Nyní se podívejte na skutečné krásy magického Bali.

Indonéský ostrov Bali svým návštěvníkům nabídka vše, co by dovolená snů měla obsahovat. Přírodní krásy, panenské pláže s bouřlivými vlnami, historické památky, výbornou kuchyni, milých, neustále se usmívajících lidí, ale především dokonalý relax a očištění duše. Mnoho lidí chodí právě na Bali meditovat, zda hledat vnitřní rovnováhu. Bezstarostnost a úžasná energie, která na ostrově panuje, udělá z pobytu jedinečný zážitek, který rozjasní a resetuje vaši mysl.

Bali je místo, které ve světě nemá obdoby. To, co ostrov dělá výjimečným, je jeho zvláštní kultura zavedena do každodenního života místního obyvatelstva. Bálijci jsou velmi společenští, integrováni, propagují rodinné a komunitní hodnoty, které naplňují náboženstvím, zvyky a uměním. Nečekejte žádné umělé představení pro turisty, ale každodenní rituály, všudypřítomné obětiny, známý tanec Kecak a zvuky gemelanu, které vás budou provázet na ostrově Bohů.

Připravili jsme pro vás seznam 5 zajímavých míst, které byste během svého pobytu na Bali měli navštívit.

Rýžová pole

Ubud – ráj umělců a samotné centrum balijské kultury se nachází mezi rýžovými poli a strmými roklemi. Malebné kaskádovitě postavené rýžová pole zasazené do palmových alejí, prostě musíte vidět. Když se před ně postavíte, slova budou zbytečné. Ta nádhera, ticho a dokonalý klid se slovy popsat nedá.

Monkey Forest

Velkou atrakcí pro turisty, směřujících do Ubudu, je i Monkey Forest, ve kterém můžete pozorovat volně žijící opice. Pro sladký kousek banánu jsou ochotné udělat cokoliv, tak buďte ve střehu. Najdete zde i množství posvátných chrámů a měst.

Besakih

Chrám Besakih tvoří 23 vzájemně souvisejících chrámů ležících v nadmořské výšce 1000 m nad úpatím Gunung Agung. V Besakih je vždy rušno. Místní sem chodí pro svěcenou vodu do domácích svatyň a během nejvýznamnějšího svátku Bhatara Turun Kabeh se zde shromáždí desetitisíce věřících.

Tanah Lot

Je jedním z nejkrásnějších chrámů na ostrově vůbec. Malý chrám se dvěma svatyněmi stojí na skále kousek od pobřeží a je oblíbeným cílem turistů především při západu slunce. Dostat se do blízkosti chrámu není tak jednoduché. Ideální je vychytat odliv. Do chrámu však mohou vstoupit pouze hinduisté.

Chrám Taman Ayun

Hlavní svatyně vládců království Mengwi, patří do téměř povinného itineráře každého cestovatele po Bali. Chrám obklopen kanálem s lotos, pocházející z roku 1740, představuje nebe, kde odpočívají bohové v plovoucích altánků.

Na Bali můžete najít nespočet chrámů a svatyň, při kterých si můžete očistit svou mysl. Své tělo si však nejlépe zregenerujete prostřednictvím pobytu v krásném, relaxačním hotelu s prvotřídními službami. Co byste řekli na poznávání ostrova spojené s pobytem v pětihvězdičkovém hotelu Kamandalu, zasazeném v lůně Ubudské přírody?