Výběr technologických vychytávek roku 2021 1/3

Výběr technologických vychytávek roku 2021  1/3 1

Sonos Roam – přenosný reproduktor

Nové zařízení od Sonos je elegantní a výkonné jako vždy, s neuvěřitelným zvukem a odolným designem, jaký u přenosného reproduktoru potřebujete. Je odolný vůči pádu a vodě (do hloubky 90 cm a 30 minut), a také se může chlubit působivou výdrží baterie až 10 hodin. Ale nejpůsobivějším jeho prvkem je ladění Trueplay, které přizpůsobuje zvuk Roam okolí a tomu, co posloucháte.

 

Logitech StreamCam

Snili jste někdy o tom, že to zabalíte v práci a stanete se streamerem na Twitch, kde bude celý den hrát FIFA pro své věrné fanoušky? To ale vyžaduje nejlepší vybavení, takže pokud se pro to skutečně rozhodnete, měli byste investovat do kamery špičkové kvality. Streamovací kamera Logitech StreamCam zaznamenává HD 1080p rychlostí 60 rámečků za sekundu a automaticky vyhledává Váš obličej, takže jste stále v záběru. Také se může chlubit funkcí automatické expozice, která chrání před nečekanými změnami světla, a rozměry videa můžete přizpůsobit různým sociálním médiím. více zde

 

Hydrow – cvičební stroj napodobující veslování

Co udělal Peloton pro cyklistiku, o to usiluje Hydrow u tohoto stroje napodobujícího veslování. Je vytvořen tak, aby imitoval pocit, že jste na vodě, má dotykovou obrazovku 22” (s reproduktory obrácenými dopředu), která ukazuje výsledky Vašeho tréninku a všechny další statistiky, které potřebujete, a také umožnuje trénovat spolu s dalšími veslujícími přáteli. Je tichý a pohodlný, vybavený ergonomickým polstrovaným sedadlem s 10 kolečky. Při veslování se prý zapojí 86 % Vašich svalů a tohle je nejpohodlnější způsob s využívajícím špičkové technologie, jak si to ověřit v praxi.

 

Fotoaparát Polaroid Go

Nový analogový fotoaparát Polaroid je skutečně maličký a má spoustu nečekaných prvků, takže se jedná o špičkový aparát na párty. Vytváří typické čtverhranné snímky, pohodlně se vejde do Vaší kapsy, přičemž nabízí rovněž dvojitou expozici, samospoušť a selfie zrcátko. Zařízení je dobíjecí, takže je to mnohem úspornější než jiné polaroidy, jako je Instax Mini. Jedná se o novinku, která má smysl.  

 

Angell E-Bike

Elektrické kolo Angell je lehké a vybavené užitečnou technologií – jako je LCD displej, který ukazuje spálené kalorie, pokyny GPS, které se načítají prostřednictvím vibrací v řidítkách, index počasí a znečištění, alarm proti krádeži a unikátní nastavení rychlosti až do 24 km/h – takže patří k nejlepším dostupným e-kolům. Jeho klasické čisté linie vytvořil francouzský designér Ora-ïto, a obchodník Marc Simoncini by z něj rád učinil „iPhone trhu s elektrickými koly“.

 

Amazfit T-Rex Pro – multifunkční hodinky

Ne každý potřebuje mít na svém zápěstí superpočítač. Někdy stačí zařízení, které dělá velmi dobře jednoduché věci a je odolné vůči živlům. Super odolné Amazfit T-Rex Pro jsou skutečné hodinky pro vyznavače adrenalinu: nejen že Vám dělají průvodce, zaznamenávají Vaše cvičení a měří obsah kyslíku v krvi, ale mohou se pochlubit také širokou škálu funkcí pro outdoorové aktivity, jako je sledování počasí, ukazují východ a západ slunce, fáze měsíce, mají kompas a barometrický výškoměr. Baterie má výdrž 18 dní.  

 

NACON PS4 Stereo – herní sluchátka

Lockdown pomalu ustupuje, slunce svítí a Vy víte, co to znamená: je čas zatáhnout závěsy a nastavit správné herní zařízení. Pokud jde o náhlavní soupravu, nemusíte investovat do technologie vojenské úrovně. Herní sluchátka od NACON, navržená pro PlayStation 4, ale kompatibilní s PC i s Mac, jsou za tímto účelem vhodnější a vypadají čistěji než průměrná sluchátka. Jsou pohodlná, nastavitelná a skutečně cenově dostupná.

 

Masážní pistole Theragun PRO Massager od Therabody a (RED)

Masážní pistole, která zmírňuje bolesti svalů a zároveň zachraňuje životy? Až doteď pouhá fantazie, kterou však proměnili v realitu Therabody a (RED), nezisková charita zaměřující se na ukončení covid-19 a HIV/AIDS. Theragun PRO je nejsilnější a nejpokročilejší model na trhu s nastavením rychlostí od 1750 do 2400 úderů za minutu. Kromě toho je vybaven obrazovkou OLED, 6 různými nástavci na různé části těla a aplikací, která Vám umožní doladit své zotavení a kondici. (něco podobného tu bylo už vloni)

Cena: 550 GBP

 

Therabody Wave Roller – masážní váleček

Zařízení je vytvořeno za účelem zlepšení flexibility, urychlení regenerace a vytvoření celkově uklidňujícího zážitku pro Vaše svaly. Therabody, který vede na trhu s masážními pistolemi, představil pěnový váleček využívající Bluetooth pro cílenou úlevu před a po cvičení/tréninku. Chlubit se může špičkovou vibrační technologií, a také 5 nastaveními intenzity a aplikací, která Vám umožní přizpůsobit přístup na míru. Je tichý a má baterii s výdrží 3 hodiny.  

 

Mini zesilovač Fender

Jedna z nevýhod hraní na elektrickou kytaru spočívá v tom, že to není příliš ohleduplné vůči Vašim sousedům nebo spolubydlícím. Nový zesilovač Fender kapesní velikosti je však mimořádně elegantní řešení: zapojíte ho přímo do Vaší kytary, zapojíte sluchátka, a hrajete přes jeden ze 12 různých zvuků zesilovače Mustang a s 12 zabudovanými efekty. Je super lehký a má také USB rozhraní pro nahrávání přímo do Vašeho notebooku. Mimořádně praktické.  

 

Moleskine Plain Paper Tablet

Zařízení vypadá jako klasický černý notes od Moleskine, ale poznámky, které si zapíšete pomocí chytrého stylusu, budou pomocí Bluetooth odeslány na Vaše zařízení, takže je budete moct sdílet a digitálně editovat.

 

SMARTECH SNOO Smart Sleeper – chytrá dětská postýlka

Možná se 1 nebo 2 hodiny spánku navíc nezdá jako mnoho, ale když se vyspíte maximálně 3 hodiny za noc, protože Vaše dítě nerozlišuje den a noc, může to být hodně. SMARTECH Snoo tohoto kouzla dosáhl pomocí napodobení dělohy (která je ve skutečnosti hlučnější a divočejší prostředí, než byste si mohli myslet), takže vytváří „bílý hluk“ a Vaše dítě po celou noc houpá. Také odpovídá na jeho noční výkřiky tím, že zvýši pohyby, které ho kolébají, dokud znovu neusne. O dítě sice pečuje robot, ale funguje to. (také už tu něco podobného  vloni)

Cena: 1299 GBP

 

EMBER Mug² – chytrý hrnek

Připravíte sí šálek kávy nebo čaje a necháte ho trochu zchladnout – už jste se přece spálili mnohokrát. Pak ale Vaši pozornost odpoutají jiné věci a nakonec se vrátíte k šálku a zjistíte, že nápoj je jen vlažný. Co s tím? Skutečnou odpovědí je hrnek Ember Smart Mug² z nerezové oceli, který udržuje teplotu nápoje až 3 hodiny (nebo celý den, pokud ho necháte na nabíjecí podložce). A můžete ho dokonce ovládat pomocí chytrého telefonu! (vloni)

Cena: 130 GBP

 

Oral-B iO Series  9- zubní kartáček

Chytré zubní kartáčky se prodávají méně, než by tomu mělo být. Proč se díváme po levných věcech i tam, kde jde o péči o Vaše zuby? Obyčejný manuální zubní kartáček ve skutečnosti nemůže poskytnout stejnou péči a ochranu chrupu jako špičkový technologický model, takže stojí za to investovat do něčeho, co Vám může poskytnout péči vhodnou právě pro Vás. Oral-B iO Series 9 se nachází na samém vrcholu díky funkci 3D mapování zubů, která zajistí, že budete mít pokaždé důkladně vyčištěný chrup. Kromě toho nabízí 7 různých chytrých režimů, které kartáček přizpůsobí Vašim potřebám.

Cena: 249,99 GBP

 

RHA TrueControl ANC – sluchátka

Sluchátka odrušujícící vedlejší hluk TrueControl ANC od společnosti RHA skýtají ostrý detailní zvuk, zatímco 2 mikrofony zaznamenávají okolní svět a vytvářejí proti-zvuk, který ho utlumí. Také má užitečnou aplikaci, na které si můžete přizpůsobit EQ, okolní zvuk a sledovat přesně, kam se druhé sluchátko dostalo. Upozornění: pokud máte malé uši, delší nošení těchto sluchátek může být pro Vás nepříjemné (jsou sice pečlivě vytvořena tak, aby dobře zapadla do ucha, ale nesmí být příliš těsné).

Cena: 249,49 GBP

 

Ring Stick Up Camera – kamera ve zvonku

Kamery ve vchodovém zvonku získaly v posledních letech značně na oblibě, ale zabezpečení domu tím nemusí končit. Můžete ho vylepšit několika kamerami Ring Stick Up, které synchronizujete s ostatními, a vytvoříte tak plošnou ochranu. Snadno je lze připevnit na stěnu a skýtají video záznam HD 1080p, upozornění aktivovaná pohybem a umožňují obousměrný hovor. Akumulátor lze snadno vyjmout, takže ho nebudete muset pokaždé sundávat.

Cena: 89 GBP

Výběr technologických vychytávek roku 2021 2/3

Výběr technologických vychytávek roku 2021 3/3