Výběr technologických vychytávek roku 2021 2/3

Výběr technologických vychytávek roku 2021 2/3 1

Klipsch T5 II – bezdrátová sluchátka

Americká značka Klipsch je ve světě audiotechniky na vrcholu už 75 let, takže nepřekvapuje, že se v roce 2007 rozhodla přesunout do oblasti sluchátek všeho druhu. Stačí říct, že ztracený čas dohnala sérií uznávaných modelů, a také jejich nejnovější příspěvek je velmi působivý. Bezdrátová sluchátka T5 II používají stejnou pokročilou akustickou technologii, jako je rozsah domácích reproduktorů této značky, životnost baterie 8 hodin, 6 párů patentovaných konturovaných polštářků do uší a užitečný režim průhlednosti, který Vám umožní poslouchat hudbu, aniž by Vás rušilo okolí.

  • Klipsch T5 II True Wireless Earphones
  • Cena: 184 GBP

 

Polar Vantage V2 – fitness tracker

Vantage V2 od finské sportovně-technologické značky Polar je příjemně lehký a minimalistický fitness tracker, který používá komplexní přístup ke zdraví. Stejně jako sledování tréninku běhu, plavání či jízdy na kole má také nástroje, které pomohou určit, když se příliš namáháte, takže předejdete zraněním a odrazujícím neúspěchům. Také získáte plný přístup k jejich programu Polar Flow podporovamému daty, který zaznamenává všechny statistiky z Vašeho cvičení. K tomu připočtěte výdrž baterie 40 hodin, pokročilý monitor srdce na zápěstí, nástroje všímavosti a další.

Cena: 449 GBP

 

Theragun Mini – masážní pistole

Řada profesionálů v oblasti sportu pěje chválu na Theragun, masážní přístroj na hluboké svaly používající rychlé pohyby. Je vytvořen tak, aby napomáhal zotavení a zmírňoval svalové napětí, avšak kvůli ceně a velikosti zařízení zůstává pro běžné návštěvníky fitcentra nedostupný. Ale teď je tu Theragun Mini, malý, ale neméně výkonný bratr Theragun se třemi nastaveními výkonu až do 2400 úderů za minutu. Je snadno přenosný, může se chlubit novou tichou technologií, a i když ho nemůžete synchronizovat aplikací, je to jen malý ústupek za tak velký pokles ceny.

Cena: 175 GBP

 

Leica M10-R – digitální fotoaparát

Jistě, není to nic levného. Ale pokud máte fotky na Instagramu, pro jejich kvalitu stojí za to něco investovat (k tomu už filtry nestačí). Leica M10-R je krásný a skvělý fotoaparát od jednoho z nejzkušenějších výrobců v oboru. Je kompaktní a má mimořádně jednoduché používání, s působivým snímačem 40 mpx, takže představuje skvělý základ, od kterého se můžete odrazit do často ošemetného a matoucího světa fotografie.

  • M10-R Digital Rangefinder Camera
  • Cena: 7100 GBP

 

Steamery Cirrus No. 2 – cestovní napařovač na oděvy

Žehličky a žehlicí prkna jsou passé. Možná je to nefér, ale určitě jsou pro lidi, kteří mohou dovolit se s nimi zabývat. Pokud k takovým nepatříte, ale potřebujete udržovat svůj vzhled kvůli konferencím a jednáním na Zoom, doporučujeme investovat do lehkého přenosného napařovacího zařízení Cirrus No. 2. Snadno z oblečení odstraní záhyby a také pomůže ho zbavit pachů. K nejdůležitějším ohledům při jeho kupování patří kapacita nádržky na vodu (jistě ji nechcete každých 30 sekund kontrolovat) –  model Cirrus No. 2 od společnosti Steamery vydrží na jedno naplnění běžet 6 minut. Kromě toho má odnímatelný kartáček na jemnější tkaniny, jako je hedvábí a vlna, a žehlicí povrch z nerezové oceli.

Cena: 110 GBP

 

Pixel 5 5G – smartphone

Chcete se připojit k technologii 5G, ale nevíte, který smartphone si zvolit? Nabídka Pixel od Google patří k našim nejoblíbenější, a nejnovější model je přitom dobře cenově dostupný. To však neznamená, že je omezen jeho výkon nebo funkce: software pro kameru je lepší než kdy jindy a čipová sada Snapdragon 765G nabízí RAM 8 GB pro dokonalý zážitek. Jako vždy je design modelu i jeho operační systém mimořádně čistý a hladký, takže ho snadno můžete používat jednou rukou (což nelze říct o většině vlajkových modelů jiných smartphonů).   

Pixel 5

 

Bose Smart Sound Bar 300

Zasloužíte si soundbar nejlepší úrovně – skutečně. Díky němu je zážitek ze sledování TV mnohem více pohlcující, i když sledujete třeba jen reprízy reality show. Elegantní Bose Smart Sound Bar 300 patří k našim nejoblíbenějším: může se chlubit 4 ovladači pro plný rozsah, centrálním kopulovitým výškovým reproduktorem a 2 porty, má zabudovaný Google Assistant a Alexu s technologií Voice4Video (poslední z nich Vám také umožní ovládat TV hlasem).

 

Sage Combi Wave 3 v 1 – supermikrovlnka

Mikrovlnky jsou stará známá věc. Ale co když zkombinujete horkovzdušnou fritézu, konvekční troubu a zpětný obvod, který pomáhá vařit jídlo rovnoměrněji? Co když Vám tatáž mikrovlnka umožní připravit celé kuře ve šťávě i s dokonalou křupavou kůrčičkou? To je pak „jiná káva“!  Sage 3 v 1 je dokonalé multifunkční zařízení pro ty z Vás, kdo se snaží uvařit složitější jídla pomocí jediné trouby, ale je to také skvělá volba pro lidi, kteří chtějí obvyklá smažená jídla připravit zdravěji (ale připravíte v ní i obyčejnou kaši).

 

Surface Pro X – tablet

Tablety prošly už dlouho cestou a těžko najdete elegantnější nebo výkonnější než je Surface Pro X.  Ať už pracujete v jakékoli oblasti, zařízení od Microsoft Vám jistě může mnohé zjednodušit. A samozřejmě také kontakt přes Zoom je s ním mnohem uspokojivější (téměř celý povrch tvoří obrazovka).  

 

Bose QuietComfort – sluchátka

Je to nejpůsobivější zařízení od True Wireless, na jaké jsme po dlouhé době narazili. Sluchátka do uší pohodlně a bezpečně sedí i během cvičení, jsou odolná vůči potu a vodě, a mohou se chlubit vynikající technologií potlačování šumu, kterou můžete přepnout s použitím aplikace od Bose. Kvalita zvuku je na nejvyšší úrovni. Výdrž baterie je slušná: 6 hodin na jedno nabití, a bezdrátové nabíjecí pouzdro skýtá 2 další nabíjení, což celkem tvoří 18 hodin. Sluchátka nejsou zrovna levná, ale patří k nejlepším možnostem na trhu.

 

Chipolo One Bluetooth – vyhledávač klíčů

Byli jste někdy v situaci, kdy jste ztratili klíče, mobil nebo dokonce obojí zároveň? Pro takové případy pro Vás máme věc, která Vám pomůže. Vyhledávač klíčů Chipolo je vyroben z recyklovaných rybářských sítí a vydává zvuk 120db, který Vám pomůže najít klíče, telefon a další cenné věci. Navíc baterie vydrží až 2 roky a lze ji snadno vyměnit. Jedná se o zařízení za příznivou cenou, které Vám může přijít opravdu vhod.

 

Nintendo Game & Watch: Super Mario Bros – retro herní konzole

Na oslavu Mariových 35. narozenin vydává Nintendo retro herní konzoli Game & Watch (první „do ruky“ od této společnosti od roku 1980) s hrami Super Mario Bros, Super Mario Bros: The Lost Levels (i pro dospělého značně obtížná) a Ball (Mario version). Zařízení je mimořádně lehké, vejde se do kapsy a jeho hodnota je nesporná, ale také představuje skvělou zálohu pro Vaši herní konzoli Nintendo Switch, pokud by v ní došla šťáva uprostřed cesty, letu nebo třeba porady přes Zoom.  

Legendární Nintendo má limitovanou edici z 24-karátového zlata

Nintendo s první aplikací pro smartfony

Nurvv Run – chytré vložky do bot pro běžce

Pokud jste někdy chtěli zlepšit svoji běžeckou formu (nebo jen mít důkladnější přehled o svém cvičení, než Vám mohou poskytnout Vaše chytré hodinky), pak Vám může pomoci zařízení Nurvv Run. Je to pár „chytrých vložek do bot“, který prostě zasunete své obuvi na běhání, spojíte je s GPS a Vaším mobilním telefonem – a můžete běžet. Po skončení běhu dostanete důkladný rozbor Vaší kadence, úderu nohou, rovnováhy, rovnováhy, pronace, délky kroku a mnoho dalšího. Pak s pomocí biometriky a koučování můžete pracovat na zlepšení nedostatků, vyladění Vašeho přístupu, a také vyhnutí se zranění.  

 

Harman Citation 200 – válcový reproduktor

Citation 200, nový přenosný reproduktor od Sonos, toho nabízí hodně. Především tento model od Harman je o 100 GBP levnější než reproduktor Move, a přitom si zachoval špičkovou kvalitu zvuku a dobrý výběr prvků (Google Assistant, Apple AirPlay a Chromecast). Na rozdíl od moderního černého minimalistického MoveCitation 200 na povrchu vlněnou tkaninu (k dostání v černé či šedé od Kvadrat.dk), která se skvěle hodí k nábytku měkčích, spíše neutrálních barev, takže je vhodný pro hudební fanoušky s interiérem ve stylu poloviny 20. století nebo v skandinávském stylu. Výdrž dobíjecí baterie je působivá, celých 8 hodin, takže je skvělý pro venkovní použití (tak jako jeho konstrukce IPX4 odolná vůči stříkající vodě). 

 

Sony Walkman NW A105

Výběr technologických vychytávek roku 2021 2/3 2

V mnoha ohledech je to tvrdý prodej: walkman v době chytrých telefonů. Nikdo nemůže říct, že by se vylepšený NW-A105 od Sony zrodil z nutnosti, ale jistě má své výhody pro každého hudebního fanouška, který si chce na chvíli oddechnout od všech aplikací, textů a emailů. Zařízení s 16 GB používá Android 9 a přehrává téměř každý audio formát, včetně souborů FLAC vysokého standardu, takže je skvělou volbou pro nadšence, kteří chtějí poslouchat svoji hudbu v nejlepší možné kvalitě bez rušivých vlivů. Výdrž baterie není tak dobrá, jak by mohla, a není zde 2,5 mm port pro skutečné audiofily, ale celkově je to skvělý způsob jak se těšit z hudby, aniž byste byli rušení od nekonečného rolování na Twitteru.

 

Fitbit Sense – chytré hodinky

V mysli mileniálů fitness a wellness jsou jin a jang vyrovnaného života. Sedět a přitom provádět správné dýchání je teoreticky stejně tak prospěšné jako běžet svou obvyklou trasu 10k. Z tohoto pohledu zařízení Fitbit Sense s jeho měřením teploty, stresu, kyslíku v krvi, spánku a fitness, pokrývá vše zásadní. Nový senzor srdečního rytmu – aplikace EKG, která pomáhá zhodnotit Váš sklon k fibrilaci komor – je obzvlášť působivý, stejně tak jako sensor stresu (kde položíte dlaň na přední stranu hodinek a mapujete změny v průběhu času) a funkce řízené meditace. Také měří obsah kyslíku v krvi, když spíte, a jeho fitness aplikace jsou stejně tak dobré jako vždy. Je to skvělé všestranné zařízení pro každého, kdo chce pečovat o své fyzické a duševní zdraví.

Výběr technologických vychytávek roku 2021 1/3

Výběr technologických vychytávek roku 2021 3/3