Výběr vhodné dlažby nepodceňujte

Výběr vhodné dlažby nepodceňujte 1

Velká spousta z nás, se ve svých bytech zaměřuje, zejména na doplňky a samotný nábytek, včetně dalšího vybavení. Na co se ovšem velmi zapomíná, je právě dlažba. Tedy nedílná součást každého domova, na které by se rozhodně nemělo šetřit, a už vůbec by se neměl její výběr podceňovat. A pokud se domníváte, že dlažba může být pouze monotónní a jednotvárná, mýlíte se. Ba naopak, dlažba může být harmonická, může z ní čišet optimismus a hravá souhra barev, které dokonale doladí váš domov. Jak tedy vybrat správnou dlažbu do svého příbytku?

Výběr vhodné dlažby nepodceňujte 2

Do nového domu s novou dlažbou

Máte nový dům? V tom případě by byl hřích spokojit se v něm s levnou a nekvalitní dlažbou či plovoucí laminátovou podlahou. Hitem dnešních trendů jsou právě dlažby, které mohou mít tisíce podob. Dlažba nemusí být přitom nutně součástí pouze vaší koupelny či předsíně. Spousta moderních domů si zaslouží dlažbu i do obývacího pokoje či do kuchyně, kde její praktičnost oceníte ze všeho nejvíce. Taková interiérová dlažba navíc může z vašeho domu vykouzlit naprosto vzrušující ráj na zemi.

Dlažba namísto obkladů? Proč ne?

V současné době se velmi rozšířil trend v pokládání dlažby do koupelen namísto obkladů. Z podlahy se tak ladným krokem dlažba přesunula i na zdi a není to vůbec na škodu. Ba naopak, tato souhra funguje skvěle a dlažbám tento styl sluší. Ve spoustě koupelen se tak můžete setkat s dlažbou, kterou je obložena nejen podlaha, nýbrž i zeď, přilehlá vana, umyvadlo, zkrátka naprosto všechno, co vás jen napadne.  Nutno podotknout, že se jedná o vskutku rozmanitou záležitost, která vám bude dělat společnost při vašich romantických koupelích.

Dlažba na terče potěší vaše venkovní sezení

Posezení na terase, pod pergolou či na balkóně si každý z nás užívá po svém a to nejen v horkých letních dnech. Pokud ovšem již vaše stávající venkovní dlažba na těchto místech není již dávno tím, čím bývala, je čas na změnu. Pro venkovní idylku se tak rozhodně hodí zejména takzvaná dlažba na terče, která vyřeší nejen sezení na terase, nýbrž i prostor u bazénů, lodžií i větších venkovních ploch. Dlažba je velmi dobře udržitelná a není třeba o ni nikterak výrazněji pečovat.

Výběr vhodné dlažby nepodceňujte 3

Mramorová dlažba pro milovníky luxusu

Mramorová dlažba se nehodí pouze do kancelářských prostor a zasedacích místností ve firmách, ale i do obývacího pokoje v útulném rodinném domě, ve kterém si jeho majitelé potrpí na luxus. A pokud se obáváte toho, že vás mramorová dlažba bude, takříkajíc studit, není tomu tak. Mramorová dlažba je naopak velmi příjemná a působí teplým dojmem. Surová podstata kamene v kombinaci s moderním vzhledem je něco, čemu odolá pouze málokdo. Mramorová dlažba navíc působí zcela nenuceně, velmi přepychově a atraktivně.