Vycentrujte svoji duši při rituálu s kopálovým kadidlem

Vycentrujte svoji duši při rituálu s kopálovým kadidlem 1

Pokud se Vám v současnosti stýská po cestování po světě, nemusíte hned propadat beznaději. Kromě jiného jsou zde zkrášlovací rituály, které si můžete dopřát i doma ve své koupelně. Proto jsme se obrátili na některé odborníky v oblasti krásy, aby nám doporučili své oblíbené tipy z celého světa. Při nich můžete zregenerovat nejen své tělo, ale i duši.

 

Vycentrujte svoji duši při rituálu s kopálovým kadidlem

Kopálové kadidlo bylo jedním z nejposvátnějších léčivých nástrojů staré mayské civilizace. Kopál se vyrábí z pryskyřice kopálového stromu, který roste ve vlhkých tropických lesích v Mexiku a ve Střední Americe, přičemž voní jako směs borovice a citrusu a používá se při rituálu „uzemňování“ po celá staletí.

Pálení kopálového kadidla pomáhalo starým Mayům zůstat v současném okamžiku, protože byl vždy považován za mimořádně centrující,“ vysvětluje Emmanuel Arroyo, regionální ředitel wellness v resortu Rosewood Mayakoba na mexické Mayské riviéře.

„Staří Mayové chápali čas spíše jako kruh než přímou linii, takže nic ve skutečnosti nemělo začátek ani konec, ale existovalo pouze ´teď ´. Pálení kopálu jim pomáhalo zintenzivnit svoji schopnost meditovat v přítomném okamžiku.“

Tuto techniku můžete použít doma tak, že vezmete kopálové kadidlo (koupíte online), najdete si tiché slunné místo (slunce je v mayské kultuře obzvlášť posvátné), kde se posadíte, zapalíte kadidlo, necháte ho hořet a myslíte přitom na okamžik ´teď´.  Možná se budete cítit více v současnosti a skutečnosti – a pokud nic jiného, svěží citrusové aroma Vás přenese do tropů.   

Akční nabídka ubytování Mayakoba