VYSOKÉ TATRY – MÍSTO, NA KTERÉ BYSTE I VY MĚLI VZÍT SVOU PŘÍTELKYNI

VYSOKÉ TATRY - MÍSTO, NA KTERÉ BYSTE I VY MĚLI VZÍT SVOU PŘÍTELKYNI 1

Máte před sebou volný víkend a přemýšlíte, kam byste svou milovanou vzali? Máte pocit, že všude tam, kam chtěla jít, jste již byli a nemáte žádnou alternativu? Jedním z takových míst, které okouzlí každou ženu, jsou Vysoké Tatry.

Štrbské Pleso

Jistě toto místo důvěrně znáte. Nachází se přímo pod úpatím tatranských štítů a nabízí krásné výhledy na okolní štíty. Samotná procházka kolem plesa vám zabere klidně i hodinu. Vychutnáte si pohled na čistou průzračnou vodu, loďky (přes letní měsíce) a pokud vás veslování natolik zaujme, klidně si můžete i vy jednu loďku pronajmout. V penzionech, ale i luxusních hotelech na Štrbském Plese můžete obdivovat dřevěné obklady z pravého masivního tatranského dřeva. Pokud máte rádi turistiku, vyplatí se vám sjednat pobyt dříve v místním hotelu.

Vysoké Tatry obecně

Do Vysokých Tater nemusíte jezdit jen za turistikou. V zimní sezóně je na vrcholu zejména lyžování. V letní zase výše zmíněné veslování, cyklistika (ve Vysokých Tatrách je množství cyklistických tras), lezení, ale i wellness. Tradiční horské chaty, ke kterým vedou turistické stezky, vás zase uchvátí typicky tatranských čajem a historickým, ale zase velmi pevným krbovým nářadím.

Zvládnete to ještě před ukončením letní sezóny

Pokud jste již několik let nebyly ve Vysokých Tatrách, máte před sebou dva prodloužené víkendy v září. Využijte tyto volné dny na to, abyste si prohlédli nejen Štrbské Pleso, ale i další části Vysokých Tater. Slovensko je krásné, tak proč ho nepoznat víc? Rezervujte si pobyt v Tatrách, nebo si zamluvte noc na některé z horských chat. Co víte, možná vás zapojí do práce a ani se nenadějete a budete nosit plné koše na dřevo ke krbu.