Wingcopter připravuje 12 000 nákladních dronů pro největší nasazení na světě

Wingcopter připravuje 12 000 nákladních dronů pro největší nasazení na světě 1

Německá společnost Wingcopter podepsala dohodu o zavedení 12 000 svých dronů s dlouhým dosahem a trojitým doručováním po celé Africe v průběhu příštích 5 let, což slibuje největší komerční nasazení dronů, o jaké se kdy pokusili.

Wingcopter 198 je pohledný stroj, s rozpětím křídel 198 cm a schopností unést až 6 kg nákladu. Je to chytrý design s 8 vrtulemi namontovanými na ramenech vyčnívajících dopředu a dozadu od křídel. Vnější 4 podpěry jsou pouze zvedací pro účely VTOL a během letu se uzamknou do aerodynamické konfigurace. Dvě vnitřní přední podpěry se mohou naklonit o 90° dopředu, aby poskytovaly horizontální tah, a také 2 vnitřní zadní podpěry se naklánějí – ale především stroj jednoduše dokáže sklopit podpěry dozadu a dostat je z cesty proudění vzduchu od předních dvou. Bude se pohybovat rychlostí až 144 km/h na vzdálenost až 110 km v široké škále povětrnostních podmínek. Pokud bude třeba provést více zásilek, může přepravit až 3 balíčky za let, vznášet se a přitom je spouštět na zem v místech vysazení. Drony jsou navrženy pro plně autonomní provoz, nebo alternativně může operátor použít software řídicí stanice Wingcopter k monitorování nebo pilotování až 10 dronů najednou. 

Společnost Wingcopter nedávno získala ve svém posledním kole financování přibližně 42 milionů USD, čímž se její celkový příjem zvýšil na více než 60 milionů USD a její nová dohoda s Continental Drones v Africe přinese obrovskou flotilu dronů Wingcopter operujících ve všech 49 subsaharských zemích. Operace mají obrovský smysl v Africe, kde je nedostatečná infrastruktura překážkou nejen ekonomického rozvoje, ale i problémů, jako je zdravotní péče. Flotila dronů bude přepravovat zboží, léky, laboratorní vzorky a vakcíny do vzdálených míst rychle a s nulovými emisemi.

„Společně s Wingcopter jsme odhodláni urychlit rozvoj a ekonomickou integraci Afriky tím, že umožníme vytvoření doručovacích sítí založených na dronech po celém kontinentu,“ říká Alexander Asiedu, zakladatel Continental Drones, v tiskové zprávě. „S naší dlouhodobou obchodní zkušeností na zemi a s nejlepší technologií dronů od Wingcopter ve své třídě tyto sítě nabízejí skutečnou šanci podpořit ekonomický rozvoj a pomoci zlepšit životy milionů lidí. Africké národy ukazují skutečnou účast tím, že tuto špičkovou technologii implementují pro blaho svých lidí a budoucích generací.“