YELLOWSTONE: PRVNÍ NÁRODNÍ PARK NA SVĚTĚ

YELLOWSTONE: PRVNÍ NÁRODNÍ PARK NA SVĚTĚ 1

Exkluzivní dotek přírody, ve které potkáte množství divoce žijících zvířat a netradiční geologii. Yellowstonský národní park je domovem medvědů, vlků, stád bizonů, losů, srnek, jelenů, ryb a jiných zvířat. Yellowston je jádrem jednoho z posledních, téměř neporušených přírodních ekosystémů v mírném pásmu.

Park byl založen v březnu 1872, což ho činí nejstarším na světě. Nachází se v něm gejzír Old Faithful, jakož i více než 500 aktivních gejzírů a několik horkých pramenů, které jsou dodnes zachovány. Ze zmíněných 500 gejzírů patří více než polovina mezi světové unikáty. Park se rozprostírá na vrcholu sopky. I proto se hluboko pod ním skrývá jedna z nejdynamičtějších vulkanických struktur na světě. Park se nachází na severozápadní hranici amerického státu Wyoming a sahá i do států Montana či Idaho a má rozlohu necelých 9 000 km2. Aktivní sopka Yellowstone je jedním z nejpozoruhodnějších míst na naší planetě.

Při procházení v parku mohou návštěvníci setkat 67 druhů savců, 285 druhů ptáků, 16 druhů ryb, 5 druhů obojživelníků a 6 druhů plazů. Mezi ohrožené druhy v této lokalitě patří rys kanadský, medvěd černý a grizzly.

Barvy v horkých pramenech jsou zamíchány na různé druhy odstínů. Návštěvníci mohou z komfortu svého luxusního vozu dívat na okolní krajinu a zaparkovat na jednotlivých zastávkách nebo si mohou zvolit pěší turistiku. Mnohokrát během cesty parkem musí návštěvníci strpět dopravní zácpu, byť velmi specifickou – stáda divokých bizonů.

Přibližně 5% národního parku je pokrytého vodou, vodopády a jezery. Okolo 15% tvoří travnaté porosty a zbývajících 80% tvoří borové lesy. Park je supervulkán. Pod zemským povrchem proudí ze zemského pláště horká voda a žhavá magma.

Pokud se chystáte vydat se na elegantní dovolenou, vhodnou pro královské rodiny s rezervací v luxusních hotelech v okolí exkluzivního dotyku přírody, tak existuje možnost iv Yellowstone – v parku je mnoho luxusních hotelů.