Záhadné fotografie, které se nikdy nepodařilo vysvětlit

Záhadné fotografie, které se nikdy nepodařilo vysvětlit 1

Nevysvětlitelné, mysteriózní, záhadné jsou věci, které nám vyvracejí pravdy o fungování světa. Mnohé ze záhadných fotografií se vysvětlili jako podvrhy, ale stále zůstalo několik záběrů, nad kterými víme jen pokroutit hlavou. Tak jsme se na ně podívali.

 
2447131

Legendární rodina Cooprovova
Pokud se na večeři usadí nezvaný host, umí to dost narušit atmosféru u stolu. Když najednou zjistíte, že s vámi pravidelně usedá ke stolu duch, je to informace, při které může přestat chutnat i silnějším povahám.

Rodina Cooprovova se proslavila rodinnými fotkami, na kterých jim za zády visí hlavou dolů postava muže, která tam asi jak tušíte, ve fyzické podobě nebyla. Jak to udělali, zda šlo o podvrh nebo skutečné duchovní halucinovanie, není dodnes potvrzeno ani vyvráceno.

 
2447133

Stará parta opět spolu
Letecký mechanik Freddy Jackson byl zabit vrtulí letadla v roce 1919. Nic nezvyklé u mechaniků, kteří mají obě ruce levé. V den Jacksonova pohřbu se jeho kolegové vyfotili na společné fotografii a nakonec po vyvolání fotek ztuhly hrůzou. Dva dny po mechanikově smrti se s nimi usmívá do objektivu. Vysvětlení? Neexistuje!

 
jfk2

Tajemná žena u vraždy JFK
Kolem atentátu na Johna F. Kennedyho je celé mračno tajemství a záhad. Jednou z nich je i tajemná stará žena, která se v den atentátu vyskytuje na více fotografiích, které tajná služba zkoumá v souvislosti s odhalením pachatele.

Podařilo se identifikovat všechny postavy, ale právě identita tajemné ženušky, která je na množství záběrů z osudového dne, zůstává dodnes záhadou. Agentka, náhoda, nebo paní smrt v moderním kostýmu?

 
2447135

Tajemná záře
Polární záři rozezná i malé dítě, ale záře jasného světla pozorovaná od roku 1981 v Norsku dodnes vyvolává otazníky. Jde o pásy světla, které byly nejaktivnější mezi lety 1981 – 1984, kdy se zjevili i 15 – 20-krát týdně.

Dnes se objevují stále, ale průměrně 20krát ročně. V roce 2014 vědci přišli s hypotézou, že může jít o kombinaci kovových kousků v skalách reagujících se sírou, což vytvořilo jakousi baterii a ionizovaný plyn se mění na žluté světlo. Teorie je však nepotvrzená a tak světlo stále láká turisty podívat se do očí neobvyklým jevům.

 
1974161-img-loch-ness-prisera

Vodní příšera
Fotografii z Hook Islandu bychom dnes označili za dílo z Photoshopu, ale je třeba si uvědomit, že v roce 1964 nebyly žádné grafické programy. Nemáme tedy vysvětlení pro monstrum v laguně, které může mít kolem sto metrů a je viditelný i jasný krk, trup a zlověstná tlama.

 
5a162fe55e918bea0d00d57e20429415

Tváře mrtvých
James Courtney a Michael Meehan zahynuli po intoxikaci výpary na lodi směřující do New Yorku. Na tom by nebylo nic zvláštního. Ani na jejich pohřbu do moře, vždyť se psal rok 1924 a mrtvola na lodi představovala hrozbu.

Pár dnů po pohřbu si však turisté fotili hladinu oceánu a na záběrech se objevilo více než jen vlny. Tváře dvou mechaniků bok po boku. Dodnes nevysvětlené, jak se dostali do záběru průzračné vody.

 
Bez-názvu41

Pyramidy na měsíci
Může jít o nekvalitní fotku, zkreslení i šumy. No i nemusí. NASA totiž neumí adekvátně vysvětlit, jak se zjevili pyramidy na fotkách z Apolla 17, které zkoumalo odvrácené stranu Měsíce.