ŽEBŘÍČEK NEJBOHATŠÍCH WRESTLERŮ SVĚTA

ŽEBŘÍČEK NEJBOHATŠÍCH WRESTLERŮ SVĚTA 1

Vince McMahon během let vybudoval z WWE nejúspěšnější wrestlingové společnost světa, která však už dávno přerostla hranice wrestlingu jako takového. WWE v současnosti zahrnuje například filmové studio, vydávání knih, hudebních alb, animované programy pro dětského diváka a jiné vymoženosti.

“ Práce v této společnosti obnáší množství povinností. Tři sta dní v roce na cestách, zápas navzdory zraněním, pravidelná účast v různých talk shows a jiných programech, charitativní činnost.”

Nelze se proto divit, že největší hvězdy wrestlingového byznysu dokážou během let nabýt více než slušný majetek.

1.The Rock

($ 70 milionů amerických dolarů) – asi nikoho nepřekvapí prvenství The Rocka v tomto žebříčku. Je však třeba dodat, že většinu svého pohádkového majetku nabyl až po ukončení aktivní kariéry, díky ziskům ze svých akčních trháků. Momentálně nejlépe placený herec Hollywoodu spojil příjemné s užitečným. Podobný článek (Jak bývají známé osobnosti: Dwayne „The Rock“ Johnson)

2.Steve Austin

($ 45 milionů amerických dolarů) – i populární „Texas Rattlesnake“ si přivydělal slušnou sumu účinkováním ve filmech. Hlavní hvězda WWE z konce 90.let musela ukončit kariéru kvůli dlouhotrvajícím problémům s krkem, a své zkušenosti z ringu vzápětí využil na stříbrném plátně.

3.John Cena

($ 35 milionů amerických dolarů) – zlatý chlapec současné éry dělá vše proto, aby hodnota jeho majetku ještě více vzrostla. Kromě zápasení nahrál hip-hopový album, objevil se v několika filmech, jeho podobizna najdeme i na cereáliích a stal se ikonou mladých lidí v USA. Podobný článek (Wreslingová hvězda John Cena a jeho luxusní obydlí)

4.Triple H

($ 25 milionů amerických dolarů) – majetek tohoto muže je ve skutečnosti mnohem větší než se zdá, protože v roce 2003 se oženil s dcerou McMahon, Stephanie, a stárnoucí Vince mu v posledních letech svěřuje stále více pravomocí týkajících se vedení celé WWE. 13-násobný světový šampion tak již brzy bude rozhodovat o osudech stovek wrestlerů na celém světě.

5.Big Show

($ 20 milionů amerických dolarů) – 2.13 m. měřící a 193 kg vážící Big Show, díky svým fyzickým proporcím nikdy neměl o pozornost nouzi. Kariéru odstartoval v roce 1995, a v dnes již nefunkční společnosti WCW (World Championship Wrestling) dokonce dvakrát získal světový titul v těžké váze. Od roku 1999 je součástí WWE, kde se stal WWE šampionem, ECW šampiónem, držitelem titulu USA či šampionem dvojic (World Tag Team Championship). Na kontě má 22 titulů.

6.Kurt Angle

($ 20 milionů amerických dolarů)

7.Chris Jericho

($ 18 milionů amerických dolarů)

8.Shawn Michaels

($ 17 milionů amerických dolarů)

9.The Undertaker, Brock Lesnar

($ 16 milionů amerických dolarů)

10.Mick Foley

($ 15 milionů amerických dolarů)

11.Edge, Bret Hart

($ 14 milionů amerických dolarů)

12.Goldberg

($ 12 milionů amerických dolarů)

13.Batista

($ 10 milionů amerických dolarů)

14.Rey Mysterio

($ 8.5 milionu amerických dolarů)

15.Hulk Hogan

($ 8 milionů amerických dolarů) – žebříček uzavírá legenda, ikona a fenomén minulosti, Hulk Hogan. Právě on v 80. letech odstartoval první masivní wrestlingový „boom“, a stal se hvězdou první velikosti na celém světě. Dokonce natáčel reklamy v Japonsku. Možná tedy budete překvapeni, proč je v seznamu tak nízko, ale „Hulkster“ přišel o více než 70 procent svého majetku během rozvodu s manželkou Lindou.