Na Islandu budují geotermální lagunu

Na Islandu budují geotermální lagunu 1

Pokud příští rok plánujete cestu na Island, můžete navštívit také úžasnou geotermální lagunu na břehu oceánu, která bude otevřena na jaře 2021.

Sky Lagoon nacházející se v přístavu Kársnes ve městě Kópavogur je uměle vytvořená laguna s tzv. nekonečným okrajem o délce 70 m, takže poskytuje vizuální efekt splývání s oceánem. Prvky jeho designu nesou vliv islandské kultury a byly vytvořeny podle islandských drnových domů vybavených hlubokou izolací pro dlouhé a chladné období zimy a střechou pokrytou mechem.  Sky Lagoon nabízí hostům ničím nepřerušené výhledy na Atlantický oceán, možnost pozorovat barevné západy slunce, polární záři i temnou noční oblohu. Centrum je inspirováno tradiční kulturou Islandu a bude nabízet posilující spa rituál, který je zakořeněný v islandské tradici.

Sky Lagoon, jejíž stavba v současnosti probíhá, bude také zahrnovat bazén se studenou vodou a saunu, dále bar v laguně a možnosti jídla a nakupování. Pursuit, společnost poskytující nabídku atrakcí a pohostinských služeb, bude Sky Lagoon provozovat prostřednictvím islandských společností Atlantic a Nature Resort.

„Jsme nadšeni, že můžeme představit naše plány na vytvoření umělé geotermální laguny v jedné z nejúžasnějších částí pobřeží Islandu,” říká Dagny Petursdottir, generální ředitelka Sky Lagoon. „Letovisko přinášející omlazení a odpočinek nabízí dramatické pozadí v podobě Atlantického oceánu, přitom však leží nepříliš daleko od Reykjavíku s jeho rušným kulturním životem. Hosté zde budou moct sjednotit duši, tělo a ducha díky silám sálajícím z geotermální vody a přitom si užívat fantastické výhledy na oceán.“