Alonissos – řecký ostrov

Alonissos - řecký ostrov 1

Alonissos je součástí ostrovního komplexu Sporady a je znám především díky své přírodní kráse a nádherným plážím. Nejmalebnější vesnice na ostrově je Chora ležící na vrcholu kopce a nabízející krásný výhled na Egejské moře. Vesnice byla vážně poškozena při zemětřesení v roce 1965, kdy se většina obyvatel přestěhovala do přístavního Patitiri; mnoho domů je zde dodnes v troskách.  

Patitiri, Votsi, Roussoum Gialos a Steni Vala jsou turisticky nejvyhledávanější místa na ostrově ideální pro rodiny a romantické páry. Pláže jsou čisté, obklopené bujnou zelení a vládne zde poklidná atmosféra.

Co dělat a na co se podívat

Alonissos leží v Jónském moři a nachází se zde Chora, tradiční vesnice s nabílenými domy a úzkými dlážděnými ulicemi. Poloha Chory na vrcholu kopce umožňuje nádherný výhled na Egejské moře a na zelenou přírodu na ostrově. Pláže na ostrově se nacházejí v malých zátokách s křišťálově čistou vodou a poklidnou atmosférou. Nenechte si ujít výlet lodí do Mořského parku, který je tvořen malými ostrůvky a exotickým mořem, kam se připlouvají rozmnožovat tuleni středomořští. Mnoho návštěvníků ostrova spojí návštěvu Alonissosu s dobrovolnickou prací a studiem v Centru Mořského parku. K nejoblíbenějším aktivitám na ostrově patří pěší turistika, cyklistika a plavba na plachetnici. 

 

Některé atrakce ostrova Alonissos:

  •           Chora – hlavní vesnice
  •           Roussoum Gialos – vesnice
  •           Agios Dimitrios, Chrissi Milia, Tzortzi Gialos – pláže
  •           Mořský park

Ubytování

V přístavu a hlavní vesnici Patitiri se nachází většina ubytovacích zařízení na ostrově. Přestože se tu nachází také pár malých hotelů, k možnostem ubytování patří převážně tradiční jednopokojové apartmány, apartmány s vlastním stravováním a pronajímané pokoje. Také přímořské vesnice-přístavy, jako je  Votsi a Roussoum Gialos, nabízejí útulné jednopokojové apartmány a pokoje se vším potřebným zařízením a s dobrým přístupem na pláže. Některé hotely mají rovněž luxusní zařízení, jako je bazén.  

Akční nabídka ubytování: