Blíží se dokončení největšího akvária světa v Abú Dhabí

Blíží se dokončení největšího akvária světa v Abú Dhabí 1

Obří mořský park ve Spojených arabských emirátech vstupuje do poslední fáze výstavby. Návštěvníci se budou moct těšit z největšího krytého akvária světa, až bude v příštím roce dokončeno.

SeaWorld Abu Dhabi bude domovem desítek tisíc mořských druhů na 5 úrovních, spolu se specializovaným výzkumným centrem zaměřeným na jejich ochranu. Jakmile bude SeaWorld Abu Dhabi v turistické a rekreační lokalitě ostrov Yas dokončeno, bude mít rozlohu 183 000 m2 v 5 podlažích. Mezi atrakce budou patřit interaktivní expozice, jízda zahrnující vizuální cestu ze severního pólu na jižní pól, a také propagované největší akvárium na světě. Akvárium naplněné 25 miliony litrů vody bude domovem závratných 68 000 mořských živočichů včetně žraloků, ryb, mant a mořských želv.  To vše si nejlépe prohlédnete prostřednictvím tzv. Endless Vista („Nekonečná vyhlídka“), vertikálního okna vysokého 20 m a sahajícího přes několik pater s výhledem na veškeré dění uvnitř. Vedle parku bude Výzkumné a záchranné centrum SeaWorld Yas Island, které se stane prvním specializovaným mořským výzkumným, záchranným a rehabilitačním centrem v SAE. Návštěvníci se zde budou moci seznámit s prací místních vědců a zúčastnit se vzdělávacích programů o živočišných druzích, které žijí v oceánu.

„Jsme potěšeni, že můžeme být partnerem SeaWorld Parks & Entertainment při rozvoji tohoto mořského parku nové generace, který bude zahrnovat největší mořské akvárium na světě a první specializované výzkumné centrum pro studium a péči o zvířata v SAE,“ říká Mohamed Abdalla Al Zaabi, ředitel Miral, developerské firmy stojící za proměnou ostrova Yas. „Jedná se o další významný přírůstek k už existujícím pohlcujícím zážitkům a atrakcím na Yas Island a svědectví o dosažení naší vize umístit tento ostrov mezi přední globální turistické destinace pro místní obyvatele i návštěvníky.“

Dokončena je primární ocelová konstrukce SeaWorld Abu Dhabi, zatímco celková konstrukce je údajně hotová z 64 %. Kompletní má být v roce 2022.

Abú Dhabí – metropole SAE