Chlapecký sen se stal realitou: Turci sestrojili skutečného transformera!

Chlapecký sen se stal realitou: Turci sestrojili skutečného transformera! 1

Jistě  znáte kultovní film Transformers, jehož hlavními aktéry jsou luxusní sporťáky, schopné přeměny na chodící roboty. Myšlenka Transformerů je stará již téměř 32 let, ale nejvíce se do povědomí široké veřejnosti dostala právě díky tomuto filmu. Inženýři z Turecka se pořádně pochlapili a proměnili dětské sny na realitu. První skutečný Transformer je na světě.

Turecká firma Letvision vytvořila vozidlo snů, které na první pohled působí jako auto, ale zároveň je schopné se transformovat na robota. Luxusní červené BMW řady 3 E92 se na povel změní na robotického „Letrona“. Auto však není tak dokonalé, jak byste se mohli domnívat. Má totiž pár háčků. Pokud byste si v autě chtěli zajezdit jako hrdinové z filmu, musíme vás zklamat. Auto jezdí samo a mechanika jeho transformace zabírá celý motorový prostor včetně kabiny. Je ovládáno dálkově a na pohyb využívá elektrickou energii. Z technických i bezpečnostních důvodů, není možné, aby v autě seděl člověk.

Další háček je v tom, že auto se pohybuje pouze ve tvaru auta. Jakmile se transformuje na robota, stojí na jednom místě a pohybuje dveřmi, připomínajícími ruce robota. Tureckým konstruktérům se dokonale podařilo vytvořit efekt, při kterém na první pohled vůbec nepoznáte, že se jedná o auto schopné transformace. Pokud byste zatoužili po tomto robotickém sporťáku, máme pro vás skvělou zprávu. Firma Letvision plánuje vyrobit několik Transformerů z různých typů BMW. Přestože cena tohoto unikátu není známa, levný špás to nebude.