Co dělat v Kuvajtu

Co dělat v Kuvajtu 1

Kuvajt je malá země, ale nabízí spoustu možností, kam se podívat a co dělat, a také má pozoruhodnou historii. Od obdivování výhledů na město z Kuwait Towers až po spaní pod hvězdami, pro každý typ cestovatele se zde najde něco. Následující přehled muzeí, tržišť, mešit a dalšího nabídne návštěvníkům směs historie, kultury, restaurací a zábavy, když budou v Kuvajtu.

 

Podívejte se na město z výšky z Kuwait Towers

Co dělat v Kuvajtu 2

Skupina tří věží bývá často považována za symbol ekonomického a kulturního rozmachu Kuvajtu. Z dvoupatrové vyhlídkové koule uvidí návštěvníci celé Kuwait City; horní patro se otáčí, takže můžete vidět panorama města a zátoku z mnoha úhlů. Návštěvníci si také mohou dát večeři v oddělené restaurační kouli, kde jsou k dispozici dvě restaurace, a mohou pobývat ve dvou patrech.

Tip: když si schováte účet za večeři, získáte vstup zdarma do vyhlídkové koule.

 

Seznamte se s islámskou kulturou ve Velké mešitě

Tradiční islámská architektura se setkává s perským designem v největší mešitě Kuvajtu, což je lesknoucí se béžová budova s velkou centrální kopulí, interiérovými sloupy a nádhernými kachlemi. Vnitřek Velké mešity je mnohem zdobnější než vnější strana, a návštěvníci se mohou dozvědět více o detailech při bezplatné komentované prohlídce, které probíhají o víkendech. Je potřeba být oblečen/a tak, abyste měli zakryté nohy a ramena. Návštěvníci by si měli přinést šátek, nebo ho dostanou u vchodu.

 

Prohlédněte si královský palác Bayan

Mohutný palác Bayan spojuje tradiční islámský design s moderními prvky. Je to především rezidence kuvajtského emíra, ale turisté mají povoleno palác zvenku fotit. Také mohou ve čtvrtek navštívit zdejší botanickou zahradu, která je tvořena třemi skleníky s tropickými rostlinami a umělým vodopádem. Je to malá, ale pěkná zelená oáza ve městě.

Zajímavost: fontány u brány do paláce se mají podobat těm v paláci Alhambra ve španělské Granadě.

 

Navštivte tradiční kuvajtský dům v Sadu House Museum

Pokud budete shánět suvenýry, zamiřte do Sadu House. Muzeum je vytvořeno podle tradičního kuvajtského soukromého domu a obsahuje umění i archeologické památky. Většina návštěvníků sem přichází kvůli beduínským řemeslným výrobkům, především tkaným kobercům a taškám vyrobených na tkalcovských stavech. Tradiční tkaní se zaměřuje na vyprávění příběhů prostřednictvím umění a prvků vykreslujících život nomádů a pouštní krajinu.

 

Podívejte se na vzácné historické šperky v Muzeu Tareq Rajab

Více jak 30 000 předmětů patří do soukromého Muzea Tareq Rajab a asi 10 000 je vždy vystaveno. Podívat se můžete na velkou sbírku staré keramiky, rukopisy Koránu z celého světa, tradiční hudební nástroje, textilie, oblečení, meče a mnoho dalšího. Obzvlášť působivá je sekce šperků: návštěvníci mohou spatřit vzácné zlaté šperky z předislámského obodbí, a také 2000 kusů dávných stříbrných šperků.

 

Vydejte se ráno do Starého souku

Předtím, než byla v Kuvajtu nalezena ropa, byl bazar Souk Al Mubarakiya (starý 200 let) centrem všeho obchodu. Dnes zde návštěvníci mohou nakupovat perské koberce, parfémy, šperky, arabské řemeslné výrobky a typické potraviny, jako jsou datle, med a koření.

 

Navštivte interaktivní expozice v Scientific Center a Dhow Harbor

Věnujte den návštěvě Centra vědy (Scientific Center), kde najdete akvárium, muzeum a kinosál IMAX. V akváriu návštěvníci s průvodcem projdou třemi částmi, které představují poušť, pobřežní pásmo a hluboké moře. Část nazvaná Discovery Place nabízí mnoho interaktivních expozic, které návštěvníky seznamují s fyzikou, genetikou, vědou týkající se potravin a mnoho dalšího. Venku v přístavu Dhow Harbor se návštěvníci seznámit s kuvajtským dědictvím a prohlédnou si plachetnici z doby před objevením ropy. Muzeum je skvělé místo pro rodiny s dětmi.

 

Seznamte se s kuvajtskou historií v Kuvajtském národním muzeu

Kuvajtské národní muzeum je rozděleno na čtyři sekce: Kuvajtské historické muzeum, Archeologické muzum, Planetárium a loď Boom al Mouhallab. V Kuvajtském historickém muzeu (Kuwait Heritage Museum) se mohou návštěvníci seznámit s historií Kuvajtu a prohlédnout si rozsáhlou soukromou sbírku islámského umění. Archeologické muzeum vystavuje fosílie a další artefakty z prehistorických dob, zatímco Planetarium nabízí 3D příběhy a expozice o vesmíru. Návštěvníci si rovněž mohou prohlédnout Boom al Mouhallab, jednu z významných lodí dhow z doby před objevením ropy. Muzeum samotné má tvar tradičního arabského hliněného domu.

 

Navštivte loděnice Doha Village

Turisté, kteří se zajímají o historii obchodu a námořnictví, by měli zamířit do Doha Village, místa, kde se v minulosti stavěly rybářské a obchodní lodě. Přitom se seznámí s tím, jak se lodě vytvářely, a s jejich rolí v obchodě ve světě.  Nakonec si můžete koupit miniaturní verzi lodě dhow jako suvenýr.

 

Vydejte se na jednodenní výlet na ostrov Failaka

Asi 2000 let př.n.l. se na ostrově Failaka usadili Mezopotámci a od té doby má místo bohatou historii. V 90. letech ostrov obsadilo irácké vojsko, ale dnes je to opět tiché útočiště pro plavbu na člunu, rybaření, plavbu na plachetnici nebo plavání. Také je zde pár archeologických lokalit. Návštěvníci se na ostrov ležící v Perském zálivu mohou dostat za 30 minut na motorovém člunu z přístaviště Marina Crescent v Kuwait City. Pokud to bude možné, vydejte se sem na jaře, kdy není příliš horko a ostrov pokryjí květiny.

 

Relaxujte na Zeleném ostrově (Green Island)

Umělý ostrov je obklopen skalami a pokrytý pískem a pestrými rostlinami, takže působí jako úplně jiný svět než pouště v Kuvajtu. Návštěvníci mohou relaxovat ve velkém plaveckém bazénu na východní straně ostrova, pozorovat program v amfiteátru, dát si večeři v některé z restaurací na ostrově, hrát si na skákacích hradech a dětských hřištích, procházet se po tichých stezkách a mnoho dalšího.

Tip: kupte si na pevnině potraviny a udělejte si piknik na některém z mnoha k tomu vyhrazených míst.  

 

Nechte se okouzlit Domem zrcadel

Co dělat v Kuvajtu 3

Mozaiky zvířat, planet, hvězd a spousty dalšího zdobí stěny, podlahy a stropy nádherného Domu zrcadel. Dům je soukromé muzeum, které obsahuje 74 tun zrcadel. Umělkyně a majitelka Lidia Al Qattan vytváří své mozaiky pomocí dvou typů nožů, pilníku a lžíce. Návštěvníci si musí domluvit předem schůzku, ale jakmile budou uvnitř, mohou se dozvědět, jak mozaiky vznikají, a slyšet příběh spojený s prací umělkyně.

 

Věnujte den prohlídce  Avenues Mall

Největší obchodní centrum v Kuvajtu nabízí mnohem více než jen nakupování, přestože se v něm nachází více jak 800 obchodů. Dále jsou zde kvalitní restaurace, kavárny, kinosály, fontány a odpočinková místa. Centrum Avenues Mall je rozděleno do 7 „okrsků“, kde každý působí jiným dojmem. Okrsek Soku má být experimentální a velkoměstský a přitahovat mladé nakupující. Okrsek Souk působí více tradičním dojmem, zatímco okrsek Grand Avenue má působit, jako kdybyste nakupovali v ulicích evropského velkoměsta.

 

Navštivte muzeum & památník Kuwait House of National Works

Muzeum bylo zbudováno na počest kuvajtských občanů, kteří zahynuli během irácké invaze v 90. letech. Návštěvníci se mohou projít po tlumeně osvětlených místnostech a poslechnout si audio o invazi. K vidění jsou také modely města, které pomáhají popsat, kde k útokům došlo.

 

Pochutnejte si na čerstvých mořských plodech na Rybím trhu

Západně od centra Sharq Mall naleznete Rybí trh, který nabízí jeden z nejvíce smyslově zahlcujících zážitků z Kuvajtu. Ve velké budově jsou řady a řady přepážek s tisíci naskládaných ryb. Prohlédněte si uličky a pak si vyberte prodejce, který může nabídnout místní rybu a připravit ji pro Vás. Takže je to také zajímavé místo, kde si můžete dát dobrý oběd.

Hlavní turistické atrakce Dubaje 

Relaxujte v kavárně

Kavárny jsou v Kuwait City zdánlivě na každém rohu. Navštivte je, kdykoli si budete chtít odpočinout a dát něco k pití (což je obzvlášť vítané v letních měsících). Prodej alkoholu je v Kuvajtu ilegální, takže si můžete dát kávu, mátový čaj nebo čerstvé mangové smoothie. Vol. 1 je vynikající prodejna kávy s kavárnou, zatímco CAF a Star Juice jsou oblíbené podniky místních.

 

Vyrazte na vodu

Kuvajt je skvělé místo na vodní aktivity, od plavby na plachetnici až po hloubkové potápění. Můžete podniknout výlet s rybařením, prozkoumat korálové útesy, plout na kajaku, šnorchlovat, pronajmout si jachtu, nebo zkusit štěstí při kiteboardingu či vodním lyžování. Kuwait Water Sports a Dive36 jsou oblíbené společnosti zaměřující se na vodní sporty, které Vám mohou nabídnout vybavení a výlety.

Co dělat v Bahrajnu 

Podnikněte safari v poušti

Vydejte se z města do pouště při noční safari výpravě, kde můžete vidět velbloudy, krásné písečné duny, a přitom spát pod hvězdami v beduínském stanu. Výlety do pouště se obvykle podnikají v době od října do března, než začne být příliš horko na to, abyste strávili delší čas venku. Orient Travel nabízí noční výlet, který zahrnuje zastávky na fotografování, jízdu v dunách, večeři a nocleh ve stanu.

Akční nabídka ubytování