Co vidět v Paříži za dva dny?

Co vidět v Paříži za dva dny? 1

Představte si, že plánujete navštívit Paříž na 2 dny. Již se vám naskytuje obraz romantických pouliček, malebných kaváren a vůně čerstvých croissantů. Paříž je město, které oplývá kulturou, historií a uměním na každém rohu. Je těžké vidět a prozkoumat všechny jeho skvosty během krátké doby, ale se správným plánem a organizací, můžete si užít nejvýznamnějších míst a zážitků, které město nabízí.

1. den v Paříži:

Muzeum Louvre

Začněte svůj první den v Paříži historickým srdcem města, návštěvou světoznámého muzea Louvre. Toto monumentální muzeum je domovem neuvěřitelného množství uměleckých děl, včetně legendární Mony Lisy a Venuše z Milo. Zde můžete strávit několik hodin prohlížením nespočetných galerií a objevováním pokladů z celého světa.

Rezervace předem není povinná, ale fronty tu jsou celoročně. Využijte přednostní vstup a rezervuj si vstupenku do Louvre za 425,- Kč. V muzeu můžete strávit libovolně dlouhou dobu a prohlížet si ho vlastním tempem.

 

Navštivte více než 60 nejlepších muzeí a památek v Paříži a okolí s výhodným a cenově dostupným Paris Museum Pass na dva dny. Prozkoumejte slavné památky, jako je Louvre a Versailles, a navštivte Centre Pompidou.

Královský palác a muzeum Le Centre Pompidou

Jen pár kroků od Louvru se nachází Královský palác s jeho nádhernými zahradami. Projděte se po jeho kouzelných alejích a nechte se unést atmosférou minulých staletí. Poté zavítejte do Muzea Le Centre Pompidou. Tento moderní architektonický skvost nabízí rozsáhlou kolekci moderního a současného umění a ze střešní terasy se naskýtá nádherný výhled na pařížskou panorama.

Pevnost Conciergerie

Následně pokračujte ke pevnosti Conciergerie, která sloužila jako královský palác a později jako vězení během Francouzské revoluce. Zde můžete vidět cely, ve kterých byli vězněni mnozí zářnými jmény francouzské historie, včetně Marie Antoinetty. Rezervace kombinované vstupenky i do kaple Sainte Chapelle

Kaple Sainte Chapelle

Nedaleko pevnosti se nachází jedna z nejkrásnějších gotických kaplí světa, Sainte Chapelle. S jejími úchvatnými barevnými vitrážemi a detailními uměleckými prvky, tato kaple je skutečným klenotem středověkého umění.

Rezervujte si vstupenku za 284,- Kč

Katedrála Notre-Dame

Vaše putování po Paříži zakončíte návštěvou jednoho z nejznámějších symbolů města, katedrály Notre-Dame. Tento majestátní chrám, který je mistrovským dílem gotické architektury, vás ohromí svou velkolepostí a krásou. Ať už jste milovník historie, umění, architektury, nebo jen hledáte nezapomenutelné zážitky, Paříž je město, které vám nabídne vše, co hledáte.

Vyberte si jednu ze vstupenek do katerdrály Notre Dame.