DEMOTIVACE ZAMĚSTNANCŮ OHROŽUJE FUNGOVÁNÍ CELÉHO PODNIKU

DEMOTIVACE ZAMĚSTNANCŮ OHROŽUJE FUNGOVÁNÍ CELÉHO PODNIKU 1

Být dobře finančně ohodnocený – potom touží každý jeden zaměstnanec. Mnohé slovenské, ale i zahraniční firmy, které mají na Slovensku pobočky svým zaměstnancům nedají vydělat a co je ještě horší, zaměstnancům, kteří pocházejí ze země původy firmy, platí více než Slovákům. Je to diskriminace, ale co může udělat obyčejný řadový zaměstnanec pro to, aby mu zaměstnavatel přidal?

Počet nezaměstnaných sice klesá, ale i tak nemá kdo pracovat

Nemůže udělat téměř nic a právě kvůli takové situaci ztrácí motivaci pracovat ve firmě a začíná uvažovat, že firmu opustí a najde si nové pracovní místo. Je ale nutné, aby toto zaměstnavatelé riskovali, když dobře vědí, jaká je situace na trhu? Přestože nezaměstnanost klesá, stále nemá kdo pracovat na některých pracovních pozicích. Například takový počet vědeckých pracovníků, kteří perfektně ovládají laboratorní váhy, je velmi málo. Kdo bude tedy tuto práci dělat za ně? Firmy by si měli vychovávat nové zaměstnance prostřednictvím duálního vzdělávání.

Zaměstnavatelé by měli být na pozoru

Nynější střední generace zde nebude věčně a to by si měli uvědomit i zaměstnavatelé. Když tato generace odejde, hrozí, že nebude mít kdo pro ně pracovat, což samozřejmě může ohrozit zisky a celkovou existenci firmy. Snažte se proto zaměstnance motivovat. Soustřeďte se na to, aby měli dobré pracovní prostředí, aby jim nic nechybělo a hlavně aby neživořili. Dobrý zaměstnanec = úspěch firmy. Na to byste měli myslet a dělat vše, aby vaši zaměstnanci nebyli demotivovaní. Když třeba, investujte do lepších obchodních vah a kupte zaměstnancům nové pracovní oděvy.

Náš zaměstnanec, náš pán

Zaměstnanec by měl být pro majitele podniku prioritou číslo jedna. Doufejme, že se do budoucna mentalita zaměstnavatelů změní k lepšímu, aby zaměstnanci nemuseli pendlovat mezi více firmami a zůstali jen u jedné, v tomto případě u vás. Když se něco pokazí, zaměstnance vyslechněte. Když se nedejbože porouchá služební auto nebo stroj ve skladu a zaměstnanec od vás bude požadovat přímočarý pohon, pomocí kterého pokažený stroj zvedne, snažte se mu vyhovět. V první řadě si uvědomte, že jde o dobro vaší firmy.