DOKONALÝ OBRAZ KRÁLOVSKÉHO ZÁMKU SE JMENUJE VERSAILLES

DOKONALÝ OBRAZ KRÁLOVSKÉHO ZÁMKU SE JMENUJE VERSAILLES 1

Po smrti Mazarina  nastoupil ve Francii na trůn Ludvík XIV. Král byl velmi pyšný a ješitný. I diky tomu si Vysloužil Přezdívka Král Slunce. Věřil, že on je ztělesnění celé Francie, o čem značí jeho výrok – Stát jsem já. Jelikož miloval přepych, rozhodl se ze smutného, ​​bažinatých, loveckého útočiště, které kdysi vlastnil jeho otec, vybudovat luxusní palác, který je dodnes pýchou Francie.

Versailles šťovíku přibližně 40 let. Okolí bylo třeba zvýšit a odvodnit, protože komplex se nacházíte v bahnitého terénu. Jelikož chtěl Mít ve svých zahradách i velkolepé fontány, vodu čerpal z řeky Seina. Dnes Můžeme Vidět Stříkající fontány, které doprovází hudba i světla. Zahrada Měla být podle krále živým obrazem s překvapeními. Rostly tam přibližně dva miilony rostlin. Mezi těmto zdrojům patřily i pomerančovník, citroník nebo  palmy. Panovník Měl zálibu v botanice. proto Versailleské zahrady neztratili své kouzlo a stále patří k jedním z nejkrásnějších na světě.

Zámek byl určen nejen k bydlení, ale i na oficiální státní návštěvy. Mezi Nejznámější místností v interiéru patří Zejména Zrcadlová síň, která propoj královnu a královniny komnaty. Panovník Měl výhled na Mramorové nádvoří a panovníci zase do parku. Stavba byla úchvatná a přesně vystihovala Královo smýšlení. Měl rozlohu asi 67 000 m², včetně obytné plochy a interiér tvořilo 700 komnat.