Netradiční dovolené

Netradiční dovolené 1

V Chorvatsku je již po sezóně, ale právě to je výzva pro milovníky dobrodružství, aby konečně vytáhli paty z domu a ochutnali trochu víc dobrodružství než jen rakiji. Některé ostrovy po světě nabízejí hodnotnější věci, než přeplněné pláže.

Niihau
Havaj má mnoho ostrovů, ale jedním z nich je Niihau. Soukromý od roku 1864. Nazýván i zakázán ostrov, protože donedávna byly jakéhokoliv výlety, nebo cesty kromě vlastníků zakázáno. Žilo zde přibližně něco přes stovku domácích obyvatel a proto si ostrov jako jeden z mála zachoval skutečný Havajský jazyk.

Teprve v posledním období se sem začali dostávat turisté, ale nejde o žádný turistický resort. Přiletět se dá jedině vrtulníkem a trvá to půl dne z pevniny. Navíc je to jakoby jste tak trochu domácím lezli do zelí. Skutečně jen pro silných dobrodruhy.

Kastelorizo
​​Je tak malý a tak vzdálený od samotného Řecka, že se nevyskytuje ani na některých mapách. Proto pokud chcete skutečně zmizet ze světa, určitě zamiřte sem. Ostrov inspiroval i skupinu Pink Floyd k písni Castellorizon. Je zde pouze 300 obyvatel, žádné hotely ani upravované pláže, ale zato dokonalý klid, relax, příroda jakou jste si ji přáli. Nedotčená a čistá. Ostrov je pro opravdové labužníky cestování.

 
dolls isla de las munecas

La Isla de las Muňeca
Ostrov se nachází v Mexiku a zajít na něj znamená zažít na vlastní kůži mrazivý dech smrti. Ačkoliv je zde celoročně vysoká teplota, můžete počítat s tím, že vám na těle naběhne husí kůži. Legenda říká, že v jednom z kanálů ostrova se utopila malá holčička.

Proto zde dodnes domácí i turisté nosí panenky a věší je na stromy. Můžete jednu donést i vy, ale pozor, pokud vám ji najdou v příručním zavazadle, aby si spolucestující nemysleli něco špatného.

Tashirojima
Japonský ostrov, na kterém se přemnožili myši. Takže se sem uměle nasadili kočky. Ty si s populací hlodavců sice poradili, ale výsledkem je, že kočky se zde natolik zabydlely, že se ostrov stal doslova kočičím.

Po úpadku průmyslu v regionu zde zůstalo pár rybářů, kteří kočky krmí a starají se o ně. Pokud milujete tyto stvoření, je to ostrov, kde se budete cítit jako doma. Ve stylu koček jsou zde i obydlí, či suvenýry. Podívejte se i na tento hotel…

Shelter Island
Nejzajímavější na tomto ostrově je, že leží, co byste kamenem dohodil od rušného centra New Yorku. Trajektem z Greenportu se sem určitě vyplatí zamířit. Je to luxusnější kousek země, kde najdete klid a atmosféru ještě koloniálního ducha, než se do Ameriky houfech valili Angličané.

Žádné řetězce, žádné vychytané diskotéky, pokud si ale chcete zarybařit, jste na správné adrese. Je to kus světa, který se na Ameriku jakoby vůbec nepodobal.